Nasz profile

Organizuj wydarzenia i działaj! Zgłoś się do kolejnej edycji programu Otwarty IKM

Aktualności

Organizuj wydarzenia i działaj! Zgłoś się do kolejnej edycji programu Otwarty IKM

Organizuj wydarzenia i działaj! Zgłoś się do kolejnej edycji programu Otwarty IKM

Program Otwarty IKM ma już 3 lata. W tym czasie aktywiści, edukatorzy i animatorzy kultury zrealizowali łącznie 154 wydarzenia, w których wzięło udział 4085 osób. Do 31 stycznia trwa nabór projektów do edycji zimowo-wiosennej. Sprawdź, jak aplikować po wsparcie do 4 000 zł na www.otwarty.ikm.gda.pl.

Otwarty IKM to program, który pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów w sieni Instytutu Kultury Miejskiej ze wsparcie finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. W jesiennym naborze wniosków pula dostępnych środków wyniosła 40 000 zł, co dało możliwość aplikowania o wsparcie nawet do 4 000 zł.

– Nowy nabór wystartował 7 stycznia. Znów ze zwiększoną pulą środków, do 4 000 zł na projekt – zapewnia Katarzyna Buczek, koordynatorka programu. – Zwiększenie kwoty wsparcia to docenienie inicjatywy osób zgłaszających wydarzenia oraz możliwość realizacji pierwszego, lub kolejnego, działania kulturalnego na większą skalę. Dzięki temu nasz program stał się bardziej atrakcyjny dla doświadczonych animatorów kultury oraz dla tych, którzy dopiero próbują swoich sił. Pojawiło się wiele ciekawych projektów, których wcześniej nie można było zrealizować przy kwocie 500 zł brutto – dodaje Buczek.

Wnioski z pomysłami projektów i wydarzeń, które odbędą się w lutym, marcu i kwietniu 2019 można przesyłać od 7 do 31 stycznia, do godz. 17.00. Zgłoszenia należy składać pisemnie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00 w sekretariacie IKM (ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk) lub mailowo na adres katarzyna.buczek@ikm.gda.pl

Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej programu Otwarty IKM www.otwarty.ikm.gda.pl do 6 lutego 2019 r. Dla osób chętnych uruchomione zostaną konsultacje telefoniczna (58 760 72 16) lub mailowe (katarzyna.buczek@ikm.gda.pl) w dniach 15-31 stycznia.

Działania w ramach programu Otwarty IKM mogą być realizowane w poniedziałki i piątki w godz. 10.00 – 22.00. Dostępne terminy, które należy wziąć pod uwagę przypisaniu wniosku, to: 8, 11, 15, 18, 22 i 25 lutego; 1, 4, 11, 15, 18, 22, 25, 29 marca; 1, 5, 8, 15, 26 kwietnia. Szczegółowe wsparcie techniczne i organizacyjne ze strony instytucji opisane jest na: http://otwarty.ikm.gda.pl/aplikuj/.

W ramach programu otwarty IKM w 2018 roku odbyły się m.in.: czytania performatywne, spektakle teatralne, koncerty dla dzieci oraz dorosłych, warsztaty szycia, spotkania z psycholożkami i rozmowy o przemocy wobec kobiet, czy spotkanie autorskie z wykładem naukowym dr hab. Janusza Leona Wiśniewskiego Czy miłość to (neuro)peptyd? Osoby zainteresowane miejskim ogrodnictwem mogły zrobić antysmogowy ogród w słoiku. W sieni IKM swoje portfolio prezentowali studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę