Nasz profile

Nabór filmów pełnometrażowych na 9. Transatlantyk Festival otwarty!

Aktualności

Nabór filmów pełnometrażowych na 9. Transatlantyk Festival otwarty!

Nabór filmów pełnometrażowych na 9. Transatlantyk Festival otwarty!

Transatlantyk Festival każdego roku prezentuje kino z całego świata, zarówno głośne premiery z najważniejszych międzynarodowych festiwali, jak i ciekawe odkrycia. Program festiwalu otwarty jest na wszystkie gatunki filmowe oraz kino różnego rodzaju.

Jednym z głównych założeń Transatlantyku jest pokazywanie nowych trendów i zmian w stylistyce kina. Filmy prezentowane w sekcji Nowe Kino, które będą miały podczas Transatlantyk Festival swoją polską premierę, powalczą o ​Transatlantyk Distribution Award ​w wysokości 40 000 PLN. Zwycięski film zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, a nagroda trafi do polskiego dystrybutora, który wprowadzi zwycięski film na ekrany kin.

Chcemy uczestniczyć w rozpowszechnianiu wybitnego kina współczesnego wśród polskich widzów oraz wspierać polskich dystrybutorów w prezentowaniu najlepszych premier ostatnich lat, tym samym zwiększając świadomość i wrażliwość filmową kinowej publiczności.

Nagroda ​Transatlantyk Distribution Award ma na celu wspieranie dystrybucji filmów i realizuje motto Transatlantyk Festival: „Aby inspirować, edukować i łączyć”. Chcemy uczestniczyć w rozpowszechnianiu wybitnego kina współczesnego wśród polskich widzów oraz wspierać polskich dystrybutorów w prezentowaniu najlepszych premier ostatnich lat, tym samym zwiększając świadomość i wrażliwość filmową kinowej publiczności.

Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Co roku na festiwalu prezentowanych jest kilkadziesiąt premier prosto z najważniejszych światowych festiwali: Cannes, Wenecji czy Berlina. Na Transatlantyku co roku przyznawana jest także prestiżowa nagroda FIPRESCI Platinum Award. W programie festiwalu, niezmiennie od lat, znajdują się również seanse Kina Kulinarnego – wyjątkowego programu organizowanego we współpracy z Berlinale, a także plenerowego Kina Łóżkowego – jednego z 10 najwspanialszych kin świata, według amerykańskiego serwisu BuzzFeed. Co roku festiwal odwiedzają też wybitni goście, w ubiegłych latach byli to, m.in.: Yoko Ono, Edward Norton, Sally Potter, Lucrecia Martel, Annette Insdorf, Joanna Kulig, Maria Sadowska, Andrzej Barański, Joanna Kos-Krauze.

Twórcą i Dyrektorem festiwalu jest kompozytor, laureat Oscara® – Jan A.P. Kaczmarek. Dyrektor Programową Transatlantyk Festival jest Joanna Łapińska.

Nabór filmów do 9. edycji Transatlantyk Festival
Termin zgłoszeń: do 25 marca 2019 r.
Formularz zgłoszeń: dostępny na www.transatlantyk.org

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę