Nasz profile

Gdański Harward gotowy do oddania studentom

Aktualności

Gdański Harward gotowy do oddania studentom

Gdański Harward gotowy do oddania studentom

Gdański Harward (Studzienki 65) to prywatny akademik w Trójmieście, który powstał w bliskiej okolicy Politechniki Gdańskiej. Od lutego na studentów czeka 60 komfortowych mikroapartamentów o powierzchni od 12 m² do 23 m².

Gdański Harward to jeden z kilku prywatnych akademików zbudowanych w Trójmieście. Ten jest zrealizowany przez firmę Metropolitan Investment S.A., która zapewnia, że obiekt powstał z myślą o obecnym pokoleniu ceniącym sobie budowanie relacji, ale przede wszystkim indywidualizm, niezależność i możliwość samorealizacji. Nowy dom studencki zapewni swoim mieszkańcom bliskość studenckiej społeczności, ale jego wnętrza zostały zaprojektowane tak, aby pozwalał im skupić się na nauce czy rozwoju własnych pasji.

Jako redakcja będziemy mieli okazję obejrzeć wnętrza akademika i napisać o tym więcej. Teraz zaglądaliśmy tylko na stronę rezerwacji akademika i zastanawialiśmy się nad jego ceną, bo uważamy, że ta jest kluczowa dla studenta.

– Cena zdecydowanie zbyt wysoka jak na studencką kieszeń – ocenia Monika, studentka III roku Ekonomii na UG.

– Mieszkałam na 5 roku studiów w podobnym miejscu. Na Słowackiego w nowych budynkach obok Starego Maneżu – garnizon kultury – mówi Zuzanna Musik. – Podobne warunki, kilkanaście metrów kw, mini kuchnia, mini łazienka, antresola z łóżkiem. Uwielbiałam to mieszkanko – takie pierwsze samodzielne mieszkanie. Tylko, że był to pierwszy rok tej inicjatywy, więc płaciłam ok 700- 800 zł. Myślę, że to fajna rzecz, ale przy takich kosztach, to dla kogoś kto ma trochę kasy.

Jak komentuje dla Radia Gdańsk Rafał Miroński, ekspert platformy Bookistry.com, ceny dość atrakcyjne w porównaniu np. z cenami wynajmu mieszkań. – Nastawiamy się głównie na studentów z zagranicy. Im ciężko jest dotrzeć do ofert mieszkań prywatnych czy pojedynczych pokojów – mówi Miroński.

Będzie luksusowo

– Do dyspozycji studentów oddajemy 60 jedno- i dwuosobowych klimatyzowanych studenckich apartamentów, z kompleksowo wyposażonym aneksem kuchennym i prywatną łazienką – komentuje Paulina Bauer, Dyrektor Biura Zarządzania Nieruchomościami Metropolitan Investment S.A.. – Komfort zapewniają także dostępne w wyposażeniu każdego mikroapartamentu internet i możliwość uruchomienia pakietu telewizyjnego. Z kolei regularna wymiana pościeli, możliwość skorzystania z pralni oraz zamówienia usług sprzątania sprawiają, że student nie musi się o nic martwić.

Za pokój jednoosobowy o powierzchni 11 m2, student zapłaci 1200 zł, natomiast pokój o cztery metry większy, kosztuje 1350 zł. Mieszkanie wynajęte we dwoje (z jednym podwójnym łóżkiem) 1400 zł. Większe o trzy metry kwadratowe w podobnym standardzie, o 250 zł drożej.

 

Niezależność w studenckiej okolicy

Gdański Harward mieści się w studenckiej okolicy przy ulicy Do Studzienki 65. Lokalizacja blisko Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Medycznego, innych akademików i kilku klubów studenckich. Z akademika można dotrzeć do Uniwersytetu Gdańskiego. Do tramwaju na ulicy Miszewskiego student będzie miał około 1o minut. A stamtąd dostanie się do Gdańska lub dojedzie na plażę (około 25 minut jazdy tramwajem).

– Zabytkowa bryła budynku, która łączy się z funkcjonalną nowoczesnością i współczesnymi elementami architektury, przestronne pomieszczenia i eleganckie duże okna czynią miejsce niepowtarzalnym i zapewniają mieszkańcom wyjątkową atmosferę. Bezpieczeństwo i spokój zapewnia całodobowa ochrona i monitoring, każdy ze studenckich apartamentów jest również wyposażony we własny domofon – dodaje Paulina Bauer.

Rezerwacja akademika i możliwość obejrzenia jego wnętrz jest dostępna już od lutego.

Więcej informacji o obiekcie oraz rezerwacja dostępne na platformie Bookistry.com: https://bookistry.com/building/gdanski-harward

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę