Nasz profile

Znamy startupy, które zakwalifikowały się do finału programu akceleracyjnego Mazovian Startup

Aktualności

Znamy startupy, które zakwalifikowały się do finału programu akceleracyjnego Mazovian Startup

Znamy startupy, które zakwalifikowały się do finału programu akceleracyjnego Mazovian Startup

Wybrano finałową siódemkę innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie startupów w programie akceleracyjnym Mazovian Startup. Już w kwietniu odbędzie się finał, w którym innowatorzy zawalczą o główną nagrodę o wartości 20 000 zł.

Jesienią zeszłego roku ruszyła rekrutacja do programu akceleracyjnego Mazovian Startup dedykowanego innowacyjnym startupom, tworzącym odpowiedzialne społecznie przedsięwzięcia. Dodatkowo ich działalność dotyka obszarów bezpiecznej żywności, podwyższenia jakości życia, inteligentnych systemów zarządzania oraz nowoczesnych usług dla biznesu. Organizatorem programu jest Województwo Mazowieckie, a jego realizatorem jest Youth Business Poland.

Spośród 135 zgłoszeń wybrano 20 innowacyjnych i zaangażowanych społecznie startupów, które przedstawiły swoje rozwiązania podczas półfinału programu akceleracyjnego Mazovian Startup. Podczas programu akceleracyjnego młodzi przedsiębiorcy otrzymali wsparcie doświadczonych mentorów i ekspertów, wzięli udział w ścieżce warsztatowej, w której otrzymali wsparcie liderów biznesu i specjalistów oraz możliwość rozwoju modelu biznesowego swojego projektu.

Miejsce w finale zapewniło sobie siedem projektów: Airror − rozwiązanie do pomiaru zanieczyszczeń powietrza i jego naturalnej filtracji, BallSquad − aplikacja do rezerwacji hal i boisk sportowych oraz znajdywania chętnych do gry, Business Skills Academy − program e-learningowy pozwalający zdobyć nowe umiejętności biznesowe, poświęcając jedynie 10 minut dziennie, Food Waste − system do ewidencji marnowanej żywności w restauracjach i kuchniach, Transformacja Żywieniowa − platforma internetowa pomagająca w odmienieniu nawyków żywieniowych, Vegi − rozwiązanie pomagające pracodawcom dbać o zdrowie i samopoczucie ich pracowników poprzez dostęp do świeżych ziół, Cztery Deski Wood Workshop – miejsce, gdzie każdy może nauczyć się stolarstwa tradycyjnego i stworzyć własne meble.

Podczas półfinału oceniano projekty pod względem pomysłu, jego dotychczasowej realizacji i postępów, jakich dokonał w trakcie preakceleracji oraz zgodności z czterema Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Mazowieckiego, takimi jak: bezpieczna żywność, wysoka jakość życia, inteligentne systemy zarządzania, nowoczesne usługi dla biznesu.

Przed startupami kolejny etap programu, czyli akceleracja. To szansa na rozwój i skalowanie firmy pod okiem ekspertów, a także wzięcie udziału w szkoleniach i indywidualnym mentoringu biznesowym. Wszystko po to, aby pomysł miał szansę wspierać inteligentny rozwój województwa mazowieckiego. Akceleracja potrwa od stycznia do kwietnia 2019 roku − powiedział Adrian Migoń, CEO Youth Business Poland.

Już w kwietniu odbędzie się finał programu, podczas którego finaliści zaprezentują swoje pomysły przed komisją konkursową i zawalczą o nagrodę w wysokości 20 000 zł. Program jest finansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji o wydarzeniu pod linkiem: www.mazovianstartup.ybp.org.pl.

 

 

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę