Nasz profile

Medionalia 2019 – konferencja dziennikarzy studenckich na PG i UG

Szkoła pisania

Medionalia 2019 – konferencja dziennikarzy studenckich na PG i UG

Medionalia 2019 – konferencja dziennikarzy studenckich na PG i UG

Od 22 do 24 marca odbędzie się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim IX Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.

Rozpoczynamy mocnym uderzeniem, spotkaniem z reportażem w Gdańsku. Dziennikarka Onetu, Edyta Żemła opowie nam o wojsku, wojnie i pisaniu książek o żołnierzach. Autorka słynnej książki: „Zdradzeni.” Bo jak mówi sama w podtytule, w Nangar Khel to nie żołnierze splamili honor Polskiej Armii, lecz politycy.

Sobotę spędzimy na Politechnice Gdańskiej rozpoczynając debatą pod tytułem: Jakość debaty publicznej – czy my mamy na to wpływ? W debacie wezmą udział: Marek Twaróg (Dziennik Zachodni), Anna Gumkowska (Wirtualna Polska), Maciej Drzewicki (Gazeta Wyborcza). Debatę poprowadzi – Kuba Kaługa (RMF FM)

Po dyskusji rozpocznie się czas warsztatów. Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania niezbędnych narzędzi dziennikarza przyszłości.

Poruszymy kwestie związane z tym czy warto zakładać własne, niezależne radio lub telewizję, jak to zrobić, jakie płyną z tego korzyści, a jakie zagrożenia. Dowiemy się, również jak mówić prawdę zgodnie z prawdą, a także jak wypromować studencką redakcję używając do tego instagrama oraz jak pisać, by uwodzić czytelnika.

Po przerwie obiadowej uczestnicy warsztatów będą szkolić się z dziedziny tradycyjnych mediów. Odwiedzą Radio Mors, Kronikę Studencką na PG, siedzibę WP, jak również wezmą udział w praktycznym warsztacie telewizyjnym. Odbędą się również warsztaty pisarskie pt.: Jak pisać, by inni chcieli nas czytać?

W niedzielę konferencja przeniesie się na Uniwersytet Gdański, by tam uczestnicy mogli posłuchać o dziennikarstwie telewizyjnym, radiowym i internetowym.

Na Wydziale Nauk Społecznych Daniel Stencel (TVN) opowie jak zrobić dobry wywiad biegając ze swoim rozmówcą? Na temat dziennikarstwa internetowego będzie mówił Marcin Ręczmin dziennikarz (WP), a o dylematach dziennikarza newsowego opowie Kuba Kaługa (reporter w radiu RMF FM).

Debata i spotkanie z reportażem mają formułę otwartą, natomiast na seminaria i warsztaty obowiązują zapisy. Konferencja jest bezpłatna.

Organizatorem konferencji jest Ogólnopolski Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”.

Opublikowany szczegółowy program konferencji.

Zapisy pod adresem: https://medionalia2019.konfeo.com

W wydarzeniu na FB znajdziecie wszystkie aktualności: https://www.facebook.com/events/702015353546305/

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Szkoła pisania

Na górę