Nasz profile

Medionalia – relacja z debaty – Dziennikarstwo w dobie XD

Multimedia

Medionalia – relacja z debaty – Dziennikarstwo w dobie XD

Medionalia – relacja z debaty – Dziennikarstwo w dobie XD

W ubiegłym roku odbyła się konferencja dziennikarzy studenckich Medionalia. Drugi dzień konferencji rozpoczął się debatą pod tytułem: Dziennikarstwo w dobie XD. Uczestnicy próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie jak dostosowywać przekaz dziennikarski do zmieniających się odbiorców. Dyskutowali Marcin Ręczmin (wp.pl), Kuba Kaługa (RMF FM) Janusz Schwertner (onet.pl). Warto zobaczyć nagranie z debaty.

Epicka Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2018. Ostatni weekend marca odbyła się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim VIII Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.

Drugi dzień konferencji rozpoczął się debatą pod tytułem: Dziennikarstwo w dobie XD. Uczestnicy próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie jak dostosowywać przekaz dziennikarski do zmieniających się odbiorców. Dyskutowali Marcin Ręczmin (wp.pl), Kuba Kaługa (RMF FM) oraz Janusz Schwertner (onet.pl).

Debata rozpoczęła się od podsumowania relacji na żywo z akcji ratunkowej na Nanga Parbat. – Jako Onet nie ustrzegliśmy się błędów, ale jako media poprawnie relacjonowaliśmy akcję – powiedział Janusz Schwertner.

Podczas debaty dyskutowano o hejcie. – Nienawiść nie ma żadnych podstaw, ale krytyka jest czymś innym niż nienawiść – mówił Marcin Ręczmin. – Jeśli ktoś jest krytyczny wobec kogoś i ma to merytoryczne podstawy, nie uważamy tego za hejt.

– Jeśli nie można zapanować nad komentarzami szerzącymi nienawiść, powinniśmy wyłączyć możliwość komentowania, zapewne wtedy dyskusja przeniesie się do innego miejsca – mówił Kuba Kaługa.

Ważnym wątkiem było zastanowienie się nad słowami Wojciecha Bojanowskiego, że nadchodzi renesans dziennikarstwa tradycyjnego, wypowiedzianymi podczas odbierania nagrody Media Tory i Grand Press. – Zawód dziennikarza jest najlepszym zawodem świata, ale w obecnych czasach, niektórym trudno wykonywać swoją pracę rzetelnie, jeśli pracują w mediach, które chcą ingerować w przekaz – mówił Janusz Schwertner.

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę