Nasz profile

Znamy laureatów VIII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy

Aktualności

Znamy laureatów VIII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy

Znamy laureatów VIII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy

Po raz ósmy przyznano wyróżnienia w ramach konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Podczas Gali, która miała miejsce w  Teatrze Bagatela, laureatami Konkursu zostali: Paulina Padzik, Krzysztof Story, Marcin Kacper Więckowski i Weronika Zagórowska.

Finałowa Gala odbyła się 18 marca br. w krakowskim Teatrze Bagatela. Kapituła Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka, zdecydowała, że grono dwudziestu ośmiu laureatów poszerzy się o cztery nowe osoby nagrodzone w kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie i Młodzi Twórcy Filmowi.

Nagrodę za Debiut Publicystyczny Roku wręczył Konrad Kruczkowski, autor bloga Halo Ziemia. Wyróżnienie otrzymała Paulina Padzik za artykuł „Udar. Zamknęliście mu okienko.” opublikowany w Gazecie Krakowskiej.

Za Inicjatywę Roku uznany został projekt #ZaDrzwiami, w którym Krzysztof Story przeprowadził reporterską podróż po Polsce. Zwycięzcy na scenie Teatru Bagatela pogratulował dziennikarz radia RMF FM, Daniel Dyk.

Reportażem – po debiucie został tekst „Zbrodnia i prawda”, w którym Marcin Kacper Więckowski relacjonuje swój pobyt w Hucie Pieniackiej. Wyróżnienie przekazał Miłosz Kluba, redaktor Gościa Niedzielnego.

W kategorii „Młodzi Twórcy Filmowi” nagrodę zdobyła Weronika Zagórowska za materiał „Fajny ziomek” opowiadający o pokonywaniu niepełnosprawności. – Przykład Michała Ziomka, który cierpi na rzadką chorobę pokazuje, że nawet pomimo ogromnych trudności można cieszyć się życiem i spełniać swoje marzenia – mówi Weronika. Nagroda została wręczona przez Krzysztofa Gurbę, prezesa krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Krzysztofa Skowrońskiego, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Patronem konkursu jest zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego wiersze i artykuły zostały wydane pośmiertnie w zbiorze pt. „W cieniu ciszy…”. Historia Zdunka stała się inspiracją do powstania Konkursu, którego organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojej twórczości.

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka to konkurs dziennikarski organizowany od 2011 r. przez Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę