Nasz profile

Johann Sebastian Bach „Ich geh’ und suche” – 7 kwietnia premiera

Aktualności

Johann Sebastian Bach „Ich geh’ und suche” – 7 kwietnia premiera

Johann Sebastian Bach „Ich geh’ und suche” – 7 kwietnia premiera

7 kwietnia 2019r., godzina 20:00 w Kościele XX Misjonarzy na Stradomiu w Krakowie,  Johann Sebastian Bach „Ich geh’ und suche” – „Chodzę i szukam z tęsknym pragnieniem” – kantata sceniczna.

Kantata sceniczna Jana Sebastiana Bacha „Ich geh’und suche ” to wysublimowane połączenie muzyki i śpiewu, z elementami gry aktorskiej, kompozycji ruchu scenicznego oraz oryginalnego kostiumu. Muzyczna tkanka opiera się na mistrzowskich kantatach J.S. Bacha – wybrane fragmenty, począwszy od BMV 155 „ Mein Gott wie lang, ach Lange”, poprzez BMV 103, 32 do BMV 49 „Ich geh’ und suche mit Verlangen” (Chodzę i szukam z tęsknym pragnieniem). Kunsztowne partie wokalne i instrumentalne wzmocnione są dialogami prowadzonymi przez aktorów (fragmenty z Księgi Psalmów).

Scenariusz, reżyseria – Wacław Jankowski

Opracowanie i kierownictwo muzyczne – Paweł Szczepański

Kostiumy – Grażyna Żubrowska

Kompozycja ruchu scenicznego – Jadwiga Leśniak – Jankowska

Sylwia Olszyńska – sopran

Jarosław Kitala – bas

Maria Pasek

Ewelina Ściana

Anna Warchał

Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej

Obój – Kamil Kuc

Skrzypce I –Joanna Malinowska

Skrzypce II – Aleksandra Gawlik
Altówka –  Maja Żuchowska

Wiolonczela – Teodor Szulc

Kontrabas – Lesław Wydrzyński

Szpinet – Anna Huszczo

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę