Nasz profile

„Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli…” – premiera spektaklu 6 kwietnia

Aktualności

„Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli…” – premiera spektaklu 6 kwietnia

„Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli…” – premiera spektaklu 6 kwietnia

„Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli…” – premiera spektaklu w Projektorni GAK (ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno), 6 kwietnia (sobota), godz. 18:00, wstęp wolny. Spektakl o przyjmowaniu ról oraz o konieczności wyzwalania się z nich. Opowieść o potrzebie, przyjemności, sile, ale i pułapkach tworzenia.

Przewodniczką po spektaklowym świecie jest z pozoru współczesna Everymanka – kobieta, którą „spotkać można na ulicy, zdawałoby się podobna do reszty przechodniów”, jak opisała tę postać poetka, Julia Hartwig. Jednak już po chwili „bystre oko” obserwatora zauważy odmienne, stąd może nawet trochę niepokojące zachowanie i wygląd podpatrzonej osoby. Jeśli jednak poświęcimy jej trochę uwagi, staniemy się widzami, a nawet ekskluzywnymi gośćmi jedynego w swoim rodzaju pokazu mody, unikalnego teatru ubierania, kiedy przy użyciu codziennych, niepozornych materiałów na naszych oczach przemienia się ona w postaci znane nam ze świata sztuki, z podręczników historii, a nawet z popkultury. Wśród ulicznych odgłosów, szeptów i szumu codzienności tworzy wyszukane kreacje, uczestniczy w wielkich wydarzeniach. Czy uda jej się wydostać ze stworzonego przez siebie świata? Czy pochłonie ją własna wyobraźnia i wizje? Czy wróci do bezpiecznej, ale przewidywalnej codzienności?

Koncepcja, scenariusz, kostiumy, wykonanie – Monika Roguszczak
Opieka reżyserska – Alicja Mojko
Światło – Zdzisław Górski
W spektaklu będzie wykorzystany dźwięk Marka Główczyka „Świerszcz na torach” oraz dźwięki ulicy.

Monika Roguszczak – aktorka, animatorka kultury, od 2002 roku związana z Teatrem Snów („Republika Marzeń”, „Szafarz”, „Imitacje”, „Pokój”, „Stół”, „Remus”, „Ulro”, „Pielgrzymka”, „Rudymenty”, „Wyspa”). Współpracowała również z innymi gdańskimi zespołami, tj. z Teatrem Feta, Teatrem Lustra Strona Druga oraz Teatrem Pinezka. Od 2013 roku jest członkiem zarządu Fundacji Teatru Snów, w której koordynowała następujące projekty „Wędrówki Remusa”, „Powrót Remusa”, „Odwiedziny teatralne” i „Teatr w sypialni” (widowiska i zajęcia artystyczne w gdańskich dzielnicach o utrudnionym dostępie do kultury). Współautorka (wraz ze Zdzisławem Górskim, prezesem Fundacji Teatru Snów) koncepcji pierwszej w Polsce Szkoły Teatru Ulicznego z siedzibą w Gdańsku. Studiowała Wiedzę o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Filologię angielską na Uniwersytecie Gdańskim.

Alicja Mojko poetka, malarka, aktorka i podróżniczka. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za 35-lecie pracy artystycznej. Razem ze Zdzisławem Górskim założyła w 1986 roku w Gdańsku Teatr Snów, uznawany przez krytyków za jeden z najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych, w którym grała oraz współtworzyła oprawę plastyczną. W 2006 roku Alicja Mojko założyła w Gdańsku własny zespół: Teatr Lustra Strona Druga, z którym zrealizowała szereg autorskich przedstawień ulicznych i salowych. Wydała tomik poetycki pt. „Krzyki”. Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Haiku.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę