Nasz profile

LL Kongres dla Współpracy Polsko-Azjatyckiej

Aktualności

LL Kongres dla Współpracy Polsko-Azjatyckiej

LL Kongres dla Współpracy Polsko-Azjatyckiej

26 kwietnia 2019 roku studenci oraz przedsiębiorcy z całego kraju wezmą udział w pierwszej edycji LL Kongresu dla współpracy Polsko-Azjatyckiej i wspólnie z wybitnymi przedstawicielami biznesu, nauki i życia politycznego zastanowią się, jak dziś możemy wzmocnić współpracę pomiędzy Polską a Azją.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 i będzie złożone z dwóch części – akademickiej oraz biznesowej. W ramach części akademickiej porównamy systemy szkolnictwa wyższego w Polsce oraz wybranych krajach azjatyckich. Z kolei część biznesową poświęcimy analizie możliwości inwestycyjnych w Azji oraz potencjalnej ekspansji polskich przedsiębiorstw, a w szczególności start-upów na rynki azjatyckie.

W panelach dyskusyjnych zasiądą m.in. Marek Dietl (Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie), Julia Szopa (Prezes Fundacji Startup Poland), Tadeusz Chomicki (były Ambasador RP w Korei Południowej i Chinach) oraz gość specjalny – Douglas Abrams (założyciel i prezes funduszy inwestycyjnych w Singapurze, Tajlandii oraz Wietnamie). Na zakończenie Kongresu odbędzie się uroczysty bankiet.

Jest to inicjatywa Lotus League Foundation, Samorządu Studentów SGH oraz Europejskiego Centrum Projektów Pozarządowych. Szczegóły wydarzenia można przeczytać na stronie www.lotus-league.com oraz w mediach społecznościowych (www.fb.com/LotusLeagueFoundation).

Na aplikacje czekamy do 20-go kwietnia

Nadrzędnym celem Kongresu jest promowanie współpracy polsko-azjatyckiej w obszarze wymiany akademickiej oraz gospodarczej. Wydarzenie wspiera ponad 20 partnerów medialnych i merytorycznych oraz szereg Patronów Honorowych:

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego;

Minister Przedsiębiorczości i Technologii;

Minister Inwestycji i Rozwoju;

Ambasador RP w Bangkoku.

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę