Nasz profile

Wernisaż Głębia Spojrzenia – relacja z wernisażu

Rozwój

Wernisaż Głębia Spojrzenia – relacja z wernisażu

Wernisaż Głębia Spojrzenia – relacja z wernisażu

Z końcem kwietnia odbył się wernisaż z okazji 10-tej edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Po raz kolejny organizatorzy docenili pracę młodych miłośników fotografii. Gala finałowa odbyła się w Pubie Stajnia na ul. Izaaka 7 w Krakowie.

Rozdanie nagród było docenieniem pracy i talentu laureatów konkursu Głębi Spojrzenia. Konkursu skierowanego do studentów fotografujących amatorsko. Prace oceniane były przez profesjonalne jury, w skład którego weszli: Elizabeth Shabo, Bartłomiej Jurecki, Mateusz Skwarczek, Anna Zborowska, Izabela Olczyk, Paweł Płaneta oraz Mateusz Mrozowski. Nagrodą były vouchery do realizacji w Krakowskich Szkołach Artystycznych, książki, albumy oraz bony.

Laureaci wyrażali zadowolenie z docenienia, a wyróżnienie w konkursie zachęca ich do dalszego rozwijania swojej pasji. – Jestem studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UJ, fotografia jest moją pasją – mówi Katarzyna Jania, laureatka nagrody z kategorii Dzieła codzienności. – Chcę wykorzystywać nadarzające się szanse. To był mój drugi udział w konkursie Głębia Spojrzenia. Fotografia konkursowa to ujęcie chwili z życia, podczas picia kawy w kawiarni. Nadarzył się taki moment i odpowiedni kadr, który warto było uwiecznić.

– Do wzięcia udziału w konkursie była chęć rozwoju, ale także poszukiwanie nowych inspiracji – mówi Bartosz Gaczyński, laureat w kategorii historie prawdziwe. – Moją inspiracją był człowiek, którego sfotografowałem. Chciałem przedstawić codzienne życie na statku. Spędzenie takiej ilości czasu na pokładzie może być wyzwaniem, które każdy przeżywa inaczej. To był mój debiut w konkursie.

Prace konkursowe zostały ocenione w trzech kategoriach:

Kategoria I

Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki.

Nagrodę otrzymali:

Wyróżnienie: Dominika Pulkowska za zdjęcie pt.: „Człowiek z zakupami” oraz Szymon Muszański za zdjęcie pt.: „ Życie na wypasie”.

I miejsce : Bartosz Toboła za zdjęcie pt.: „Przerwa”.

II miejsce : Krzysztof Story za zdjęcie pt.: „Mała” oraz Andrzej Błoński za zdjęcie pt.: „Esencja życia”.

III miejsce : Karina Żurawska za zdjęcie pt.: „ Deux coeurs, quatre yeux”.

Kategoria II

Dzieła codzienności – fotofelieton: wycinek rzeczywistości.

Wyróżnienie: Bartosz Paczkowski za zdjęcie pt.: „ Lunch Time”, Jacek Koślicki „Zabawa, zabawa” oraz Szymon Muszański „ Ostatni”.

I miejsce: Krzysztof Story „Skala”.

II miejsce: „Las, człowiek, koń, środowisko”.

III miejsce: Katarzyna Jania „Sir”.

Kategoria III

Historie prawdziwe – mały fotoreportaż (3 fotografie).

Wyróżnienie: Bartosz Gaczyński za zdjęcie pt.: „ RAFA, okrętowy kucharz” oraz Karolina Glanowska „ Artyści światła”.

I miejsce: Tomasz Paździor za zdjęcie pt.: „ Granica światów”.

II miejsce: Oliwia Zajączkowska za zdjęcie pt.: „ Zbiorowa mogiła żołnierzy z bitwy pod Żyrzynem”.

III miejsce: Magdalena Kacperek za zdjęcie pt.: „ Klatka”.

Organizatorem Konkursu było Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ, natomiast współorganizatorem Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ. Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku. Zapraszamy!

Bożena Giszter

Bożena Giszter

Studentka dziennikarstwa z cudownego miasta Kraków. Lubi pisać, lubi robić wywiady, rozwija się wciąż i wciąż. Szuka nowych wyzwań i w przyszłości marzy o karierze dziennikarskiej.

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Rozwój

Na górę