Nasz profile

BIBLIA AUDIO superprodukcja – „usłysz czego nie przeczytasz”

Aktualności

BIBLIA AUDIO superprodukcja – „usłysz czego nie przeczytasz”

BIBLIA AUDIO superprodukcja – „usłysz czego nie przeczytasz”

12 kwietnia tego roku ruszyła crowdfundingowa zbiórka na realizację BIBLII AUDIO superprodukcji – ponad 110 godzinnego słuchowiska, dźwiękowej adaptacji najpopularniejszej księgi świata, w wykonaniu ponad 300 polskich aktorów i 200 amatorów, która będzie dostępne za darmo na stronie www.bibliaaudio.pl

Jak powstają gwary, czyli szepty, krzyki i inne dziwne odgłosy… Usłysz…

Słowo Biblia zostało odmienione już przez wszystkie przypadki, we wszystkich językach świata. Sposób realizacji najpopularniejszej Księgi w dziejach ludzkości różni się jednak od koncepcji zwykłego audiobooka. Do projektu zostanie zaangażowanych ponad 300 aktorów, w tym czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu, m.in.: Jerzy Trela (Bóg), Adam Woronowicz (Jezus Chrystus), Krystyna Janda (narratorka w Ewangelii wg Świętego Mateusza), Małgorzata Kożuchowska (narratorka w Ewangelii wg Świętego Jana), Wojciech Malajkat (narrator w Apokalipsie wg Świętego Jana), Piotr Fronczewski (narrator w Ewangelii wg św Do udziału w nagraniach Starego Testamentu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Nowego Testamentu zostaną również zaproszeni ludzie, którzy na co dzień nie zajmują się profesjonalną działalnością artystyczną.
140 Psalmów zostanie skomponowanych i wykonanych przez te osoby, które będą chciały dołączyć do projektu i spełnią wymagania artystyczne zaproponowane przez producenta. Pozostałe 10 Psalmów wykonają profesjonalni muzycy: m.in Stanisław Soyka, czy chór Cracow Singres. Takie połączenie i współpraca amatorów z profesjonalistami powoduje, że projekt BIBLIA AUDIO stanie się nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale również społecznym.

„BIBLIA AUDIO powstanie z trzech głównych powodów: Po pierwsze nasza inicjatywa ma wymiar kulturalny, edukacyjny i społeczny. Ludzie jednoczą się wokół idei, w które wierzą, dlatego chcemy dać każdemu szansę na bycie częścią tego projektu. Czy to poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na bibliaaudio.pl czy też poprzez uczestnictwo w samych nagraniach, bo taką możliwość również proponujemy.

Po drugie: Biblia jest dziełem, o którym wiedzą wszyscy, ale nie wszystkim udało się ją przeczytać. W dobie cyfryzacji i coraz większych możliwości technologicznych, każdy będzie mógł mieć do niej dostęp. Niespotykana do tej pory dźwiękowa forma i rozmach, przyciągnie tych, którzy do tej pory nie poznali wszystkich pasjonujących historii, o których traktuje Biblia, a ci którzy znają Pismo Święte doskonale – mam nadzieję – odkryją je na nowo.
Po trzecie: Biblia w cyfrowej postaci, zrealizowana na niespotykaną wcześniej skalę oraz przy udziale tak wielu aktorów, realizatorów, muzyków, a także zwykłych ludzi, to nasz wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń – swego rodzaju cyfrowy pomnik z okazji 1050-lecia chrztu Polski – mówi Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO, pomysłodawca i realizator projektu – producent i reżyser najlepszych polskich audiobooków-superprodukcji takich jak Krzyżacy, Gra o Tron, Ojciec Chrzestny, Jan Karski, Karaluchy czy Blade Runner.

W nagraniach zostanie wykorzystana Biblia Tysiąclecia, tłumaczenie z 1965 roku (wydanie V, Wydawnictwo Pallottinum).

Ukończenie projektu w dużej mierze zależy od tempa zbiórki – planowany termin zakończenia wszystkich nagrań to grudzień 2017 roku. Na bieżąco będą jednak udostępniane kolejne fragmenty zakończonych rozdziałów.
Projekt można wesprzeć poprzez serwis wspieram to. 

(Maciej Budzich)

Jeśli interesuje Cię Pismo Święte i chciałbyś je głębiej poznać, zapisz się na bezpłatny kurs w Internetowej Szkole Biblijnej:  https://www.agape.pl/o-kursach

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę