Nasz profile

Wolne słowa czytane w Gdańsku nocą, dzisiaj o godz. 22.00

Aktualności

Wolne słowa czytane w Gdańsku nocą, dzisiaj o godz. 22.00

Wolne słowa czytane w Gdańsku nocą, dzisiaj o godz. 22.00

Wolne słowa z polskimi pisarzami i pisarkami to literacki, nocny spacer szlakiem ważnych tekstów Justyny Bargielskiej, Mirona Białoszewskiego, Wioletty Grzegorzewskiej, Doroty Masłowskiej, Mariusza Szczygła, Marty Podgórnik oraz Anny Świrszczyńskiej. Wyboru fragmentów dokonała kuratorka wydarzenia, Sylwia Chutnik. Czytanie Wolnych słów rozpocznie się 1 czerwca o godz. 22.00 na Placu Kobzdeja.

– Twórczość wychodzi z samego środka serca i wskazuje nam to, co siedzi głęboko i niezauważalnie. Jest bezlitosna w obnażaniu przywar i kompleksów, ale i czuła w stosunku do naszych traum. Wybrane teksty to zarówno proza, poezja, felieton oraz reportaż. Wszystko to, co chociaż trochę opowiada o Polsce ostatnich dekad. Język tych opowieści jest nerwowy, mówiony, ale zawsze trafny – mówi Sylwia Chutnik, kuratorka Wolnych słów.

Wolne słowa czytają: Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć, Agata Bykowska, Michał Jaros, Katarzyna Kaźmierczak, Krzysztof Matuszewski, Robert Ninkiewicz, Marzena Nieczuja-Urbańska, Małgorzata Oracz.

Droga wolnych słów wiedzie przez Plac Kobzdeja, podwórko przy Nadbałtyckim Centrum Kultury, Halę Targową, przedproże Biblioteki pod Żółwiem, podwórko na tyłach Instytutu Kultury Miejskiej po Starą Aptekę Teatru Wybrzeże. Do wydarzenia dołączyć można w każdej chwili. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza by dać się ponieść słowom. Wolnym słowom.

Wydarzenie jest częścią obchodów Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Więcej na: www.2019gdansk.pl.

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej, www.ikm.gda.pl, www.facebook.com/IKMgdansk

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę