Nasz profile

Wybierz się na WCZASY! Piknik miejski na Wyspie Sobieszewskiej

Aktualności

Wybierz się na WCZASY! Piknik miejski na Wyspie Sobieszewskiej

Wybierz się na WCZASY! Piknik miejski na Wyspie Sobieszewskiej

Retro potańcówka, gry i zabawy podwórkowe, wybory Miss i Mistera turnusu. Takie atrakcje tylko na Wyspie Sobieszewskiej! 30 czerwca w godz. 11.00 – 17.00 na terenie dawnego Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego DROGOWIEC przy ul. Turystycznej 1 odbędzie się Piknik miejski w stylu retro.

Jak dojechać? Rowerami (start przejazdu o godz. 9.30 spod Bramy Żuławskiej) lub IKARUSEM (odjazdy o godz. 10:45 i 12:15 spod Dworca Gdańsk Główny PKP). Rozpocznijmy sezon letnich wczasów na Wyspie Sobieszewskiej!

– Sezon na aktywne lato w mieście rozpoczniemy od Wczasów na Drogowcu, na terenie dawnego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Drogowiec przy ul. Turystycznej 1. Charakterystyczna bryła budynku budzi wspomnienia lat 70-tych i 80-tych i w takim klimacie organizujemy całą imprezę – zapowiada Łukasz Kłos, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Europejskiego Jamboree 2020.

Retro klimat imprezy utrzymany będzie przez specjalny wystrój, jaki szykują organizatorzy. Zapraszamy do włączenia się w piknik i przyjście w strojach z lat 70-tych i 80-tych. Mile widziane zarówno kwieciste lata 70-te, jak błysk i lycra lat 80-tych. Podczas pikniku na wszystkich chętnych czeka wata cukrowa, popcorn, woda z saturatora. Dla osób o większym apetycie swoja ofertę przygotowały foodtrucki.

Dojazd na Wyspę Sobieszewską będzie atrakcją! Zabytkowy IKARUS i przejazd rowerowy

Organizatorzy promują transport zbiorowy, trzymając się klimatów retro. Na Wyspę Sobieszewską będzie można dojechać, dzięki wsparciu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, specjalnym, bezpłatnym autobusem. Zabytkowy IKARUS odjedzie z Dworca Głównego PKP o godz. 10:45 i 12:15. Powrót o godz. 17:00. Dla osób, które czują się na siłach przejechać spokojnym tempem dystans Gdańsk Główny – Wyspa Sobieszewska, zorganizowany jest przejazd rowerowy. Start o godz. 9:30 spod Bramy Żuławskiej na Długich Ogrodach.

Wczasy na Drogowcu. Piknik miejski w stylu retro, 30 czerwca, godz. 11:00 – 17:00

Miejsce: dawny OSW Drogowiec, ul. Turystyczna 1, Wyspa Sobieszewska

PROGRAM

10:45, 12:15 odjazd zabytkowego IKARUSA w kierunku Wyspy Sobieszewskiej | Dworzec Główny PKP

11:00 start aktywności piknikowych: gra w gumę, kapsle, klasy, dwa ognie (zbijak), skakanie przez sznura, państwa i miasta, rozgrywki w badmintona, szycie woreczków na żywność (Gdańsk bez plastiku)

15:00 wielopokoleniowa potańcówka

16:30 wyłonienie Miss i Mistera turnusu

17:00 zakończenie imprezy i odjazd Ikarusa do Gdańska

Więcej informacji: www.gdanskwyspasobieszewska.pl oraz www.facebook.com/TerazWyspaSobieszewska/

Piknik organizowany jest w ramach działań programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, który prowadzony jest przez Miasto Gdańsk w związku z przygotowaniami do Europejskiego Jamboree 2020.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę