Nasz profile

Wizyta studyjna mediów akademickich – Nauka, Gospodarka, Media

Rozwój

Wizyta studyjna mediów akademickich – Nauka, Gospodarka, Media

Wizyta studyjna mediów akademickich – Nauka, Gospodarka, Media

W dniach 18-19 czerwca w Warszawie odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli mediów studenckich na zaproszenie Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich. Wydarzenie było jednocześnie inauguracją drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Aktywny Student” realizowanej przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach działań Programu „Bankowcy dla Edukacji – zainicjowanego przez Związek Banków Polskich. Projekt „Aktywny Student” jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem dwudniowej wizyty było bliższe spojrzenie na zagadnienia związane ze światem finansów i bankowości, nauki i dziennikarstwa. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele mediów uczelnianych z największych ośrodków akademickich w Polsce w tym z m.in. Warszawy, Poznania, Katowic czy Lublina.

Wydarzenie zainaugurowało spotkanie pt. „Język nauki i język potoczny. Jak je połączyć?” z udziałem Wiceprzewodniczącego Rady Języka Polskiego – prof. Jerzego Bralczyka. Następnie, w towarzystwie Członka Zarządu LifeTube Polska – Kamila Bolka dyskutowano o roli mediów społecznościowych, w tym platformy YouTube w dobie nowoczesnego dziennikarstwa. Nie zabrakło także wątków studenckich, które przybliżył Przewodniczący Parlamentu Studentów RP – Dominik Leżański. Pierwszy dzień wizyty zakończyła prezentacja pt. „Płatności bezgotówkowe w oczekiwaniach wobec miejsca zamieszkania”, którą przedstawił Kierownik Zespołu Komunikacji w firmie eService – Witold Siekierzyński.

Drugiego dnia wizyty, młodzi dziennikarze przenieśli się do Klubu Bankowca, gdzie powitał ich Prezes ZBP – Krzysztof Pietraszkiewicz, który wygłosił wystąpienie pt. „Gospodarka przyszłości – bankowość w służbie rozwoju technologicznego kraju”. O znaczeniu relacji w środowisku akademickim i unikalnej roli mediów studenckich w strukturze uczelni mówił Członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Tomasz Szapiro. W temacie jakości kształcenia na polskich uczelniach i programów studiów, głos zabrał Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej – prof. Krzysztof Diks.

Kolejnym poruszanym wątkiem była kwestia badań naukowych i możliwości pozyskiwania grantów, którą przybliżył Rzecznik Prasowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – Kamil Melcer. Podsumowaniem wizyty było spotkanie z dziennikarzem Programu III Polskiego Radia – Patrycjuszem Wyżgą, który zmierzył się razem z uczestnikami z zagadnieniem „Dziennikarstwa ekonomicznego w dobie infotainment”.

Wizyta studyjna stanowiąca pierwszy element drugiej edycji kampanii „Aktywny Studenta”, była również dobrą okazja do przedstawienia najważniejszych założeń projektu, który wróci na polskie uczelnie wraz z początkiem roku akademickiego 2019/2020. Jak przekonują organizatorzy z Warszawskiego Instytutu Bankowości w drugiej edycji AS-a na studentów czekają m.in.

– konkurs grantowy dla mediów studenckich,

– wyniki ankiety „Jak to jest być Aktywnym Studentem?”

– spotkania szkoleniowe ze studentami I roku,

ale także kolejne wydanie biuletynu „Aktywny Student”, specjalne odcinki audycji radiowej „3 grosze o ekonomii” przygotowywanej przez Akademickie Radio Kampus, teksty poradnikowe i wiele innych. Finał kampanii zaplanowano przy okazji jubileuszowej V Krajowej Konferencji OFMA.

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie: www.ofma.info.pl/as

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę