Nasz profile

Druga edycja Warsaw Surf Film Festival już w listopadzie. 4 dni, 15 filmów

Aktualności

Druga edycja Warsaw Surf Film Festival już w listopadzie. 4 dni, 15 filmów

Druga edycja Warsaw Surf Film Festival już w listopadzie. 4 dni, 15 filmów

W dniach 14-17 listopada odbędzie się druga edycja festiwalu Warsaw Surf Film Festival. WSSF to festiwal niezależnych filmów surfingowych, ale też miejsce spotkań ludzi, którym surfing i związany z nim styl życia jest bliski. Na widzów czekają wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże.

Seanse odbywać się będą podobnie jak w ubiegłym roku w kinie Amondo (ul. Żurawia 20),  oraz w klubie SPATiF (al. Ujazdowskie 45). A także pierwszy raz w kinie Elektronik (ul. Generała Zajączka 7).

Prezentowane podczas festiwalu filmy ukażą widzom surfing w rożnych jego odsłonach: na Bałtyku, na Hawajach, na kole podbiegunowym. Bohaterami filmów będą postaci zwykłych miłośników surfingu i surferskie gwiazdy, które wygrywają międzynarodowe zawody, lub pływają na największych falach świata.

Niekwestionowaną zaletą filmów, która sprawia, że zainteresują one też osoby (jeszcze) nie surfujące jest to, że oprócz surfingu prezentują też walory podróżnicze: widzimy jak wygląda życie w tak odległych miejscach świata jak np. Sierra Leone, Senegal, Kamczatka, czy Sachalin.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się polska premiera filmu MOMENTUM GENERATION, który niedawno otrzymał nagrodę Emmy. Film opowiada o wspólnej drodze na szczyt najsłynniejszych surfowych gwiazd jak Kelly Slater, Rob Machado, czy Shane Dorian, oraz o rywalizacji, która z czasem pojawiła się między nimi, kiedy zaczęli wygrywać  kolejne zawody i zdobywać tytuły mistrzowskie.

Wielkim wydarzeniem będzie polska premiera MOMENTUM GENERATION. Film opowiada o generacji surferów, którzy zmienili surfing z alternatywnego stylu życia i sportu dla wybranych w dyscyplinę, która dołączy do grona sportów olimpijskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio” – mówi Ales Kosina, dyrektor programowy Warsaw Surf Film Festival. – W tym roku na festiwalu można też obejrzeć wiele filmów poświęconych surfowaniu w Afryce. Ten sport nie jest tam tak rozwinięty, jak w innych miejscach i ten aspekt przyciąga surferów, którzy jednocześnie działają jako ekipa filmowa – dodaje Kosina.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę