Nasz profile

Programowanie, muzyka i technologia. Odnajdź się w labiryncie nowych me-diów

Aktualności

Programowanie, muzyka i technologia. Odnajdź się w labiryncie nowych me-diów

Programowanie, muzyka i technologia. Odnajdź się w labiryncie nowych me-diów

24 października, wspólnie z Hackerspace Trójmiasto, IKM zaprasza na warsztaty z programu Sonic Pi – opartego na kodzie, bezpłatnego narzędzia do tworzenia muzyki. Wystarczy wziąć ze sobą laptop i słuchawki. Prowadzący zajęcia Łukasz Skotarek opowie o narzędziu od podstaw. Przygotujcie się na Algorave!

– Muzykę można tworzyć na wiele sposobów, a Algorave jest dość nietypowym wyborem. Na przecięciu światów technologii i muzyki prezentuje zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką. Algorave to ruch muzyczny na styku filozofii hackingu, kultury geek, clubbingu. Polega na tworzeniu (i tańczeniu) do muzyki generowanej z algorytmów, kodowanej na żywo – opowiada Łukasz Skotarek z Hackerspace Trójmiasto.

Warsztaty są bezpłatne, wymagana jest rejestracja uczestnictwa (liczba miejsc ograniczona). Należy przynieść ze sobą laptop i słuchawki. Wcześniejsza znajomość programu Sonic Pi, czy programowania nie jest potrzebna. Osoby, które się zarejestrują otrzymają wskazówki dot. instalacji programów przed warsztatami.

– Zależy nam na pokazaniu możliwości, jakie dają źródła domeny publicznej i bezpłatne programy i narzędzia. Chcemy zaprosić do świata nowych mediów, który jest otwarty dla każdego, zainspirować do dalszych poszukiwań i tworzenia swoich utworów i materiałów – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Kolejne wydarzenie w ramach Medialabiryntów – Music Jam, będzie maratonem tworzenia dźwięków, remiksów, zabawy kodem i muzyką. Wydarzenie odbędzie się 26 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Więcej informacji: http://musicjam.pl/.

Medialabirynty to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń Instytutu Kultury Miejskiej, które łączą kulturę, nowe media i technologię. Stawiają na rozwój zainteresowań i własną twórczość.

Instytut Kultury Miejskiej od kilku lat prowadzi Medialab Gdańsk – program, w ramach którego organizuje wydarzenia łączące media, technologię i zbiory cyfrowe oraz domenę publiczną. Powstały m.in.

To także szkolenia z zakresu nowych mediów dla kadr kultury czy maratony tworzenia gifów, seminaria, publikacje. http://medialabgdansk.pl

Medialabirynty. Warsztaty z Sonic Pi

Data: 24 października, godz. 17:00 – 20:00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/549883349115603/

Rejestracja: https://evenea.pl/event/sonicpi

Prowadzenie: Łukasz Skotarek – programista, muzyk. Związany z Hackerspace Trójmiasto. Lubi muzykę i programowanie, więc czasem też programuje muzykę. Świat jest zbyt ciekawy by nie szukać nowych, kreatywnych sposobów by tworzyć i dzielić się wiedzą.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę