Nasz profile

Osobiście o Moniuszce – cykl spotkań z twórcami

Aktualności

Osobiście o Moniuszce – cykl spotkań z twórcami

Osobiście o Moniuszce – cykl spotkań z twórcami

Zapraszamy do Saloniku Moniuszkowskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w piątek 18 października o 18.00. Wstęp wolny.

Do Saloniku Moniuszkowskiego powraca po wakacyjnej przerwie cykl spotkań „Osobiście o Moniuszce”. Tym razem zapraszamy na rozmowę z Olgą Pasiecznik. Znakomitą odtwórczynią ról w operach Monteverdiego czy Händla występującą na wielu europejskich scenach, ale też wytrawną kameralistką układającą programy swoich recitali z wielką pieczołowitością.

Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki śpiewaczka zaprezentuje w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej wybór pieśni autora „Strasznego Dworu”, ale zestawi je z twórczością pieśniową twórcy ukraińskiej opery narodowej – Mykoły Łysenki. Zaśpiewa więc utwory niezwykle ważnych kompozytorów dla jej dwóch ojczyzn – Polski i Ukrainy.

Program recitalu będzie świetnym pretekstem do tego, by z Olgą Pasiecznik porozmawiać o tym, co oznacza tożsamość narodowa w muzyce. Zastanowimy się także nad fenomenem Stanisława Moniuszki i jego twórczości. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie jak promować kompozytorów nieznanych szerokiej europejskiej publiczności i czemu ich twórczości taka promocja naprawdę jest potrzebna. Będzie też szansa, by zadać Oldze Pasiecznik pytanie osobiście.

Teatr Wielki – Opera Narodowa
Bilety – kup jednym kliknięciem na:
www.butik.teatrwielki.pl

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę