Nasz profile

Ruszyła sprzedaż biletów na Warsaw Surf Film Festival

Aktualności

Ruszyła sprzedaż biletów na Warsaw Surf Film Festival

Ruszyła sprzedaż biletów na Warsaw Surf Film Festival

W dniach 14-17 listopada odbędzie się druga edycja festiwalu Warsaw Surf Film Festival. Festiwal rozpocznie się w czwartek 14 listopada polską premierą filmu MOMENTUM GENERATION w kinie Elektronik. To głośna produkcja, która niedawno otrzymała nagrodę Emmy.

Obraz opowiada o generacji surferów, którzy zmienili surfing z alternatywnego stylu życia i sportu dla wybranych w dyscyplinę, która dołączy do grona sportów olimpijskich na Olimpiadzie w Tokio. Największe gwiazdy surfingu (Kelly Slater, Rob Machado, Shane Doriani inni) zgodziły się wspólnie opowiedzieć swoją historię filmowcom, którzy po raz pierwszy zyskali w ten sposób możliwość wglądu w ich życie prywatne. Obraz pokazuje ich wspólną drogę na szczyt, oraz rywalizację, która w pewnym momencie pojawiła się miedzy kumplami, gdzieś w pogoni za kolejnymi zwycięstwami i tytułami.

W piątek oraz w weekend festiwal przeniesie się do Kina Amondo i Klubu SPATiF, gdzie widzowie będą mogli obejrzeć na przykład znakomity rosyjski film PRIBOI. W ramach projektu Surf Siberia rosyjscy pionierzy surfingu wyruszają na dwuletni road trip z Kaliningradu na Syberię, Kamczatkę i Sachalin, aż do Machaczkały na wybrzeżu Morza Kaspijskiego. Film przedstawia widzom zupełnie nowe i niespotykane surfowe spoty, np. na Oceanie Arktycznym, który w porównaniu z temperaturą powietrza -20, jest jak ciepła kąpiel. Obraz, który otrzymał główną nagrodę na renomowanym London Surf Film Festival, przedstawi nam łącznie 37 000 kilometrów linii brzegowej naszego wielkiego sąsiada.

Sobotni wieczór poświecony będzie BIG WAVE surfingu, który prezentują 2 produkcje: VAGUE À L’ÂME SATORI. Na niedzielny wieczór organizatorzy przewidzieli blok WIECZÓR Z SURFOWANIEM W AFRYCE, w ramach którego pokażą filmy BIG WATA SURF CITY DAKAR. Widzowie będą mieli możliwość przyjrzenia się temu jak surfing potrafi łączyć lokalnych pasjonatów w tak odległych miejscach jak Senegal, czy też dotknięte epidemią Eboli Sierra Leone i Liberia. Na widzów czekają też inne ciekawe bloki tematyczne: UK SURF COMMEDY oraz KOBIETY NA FALI, czyli filmy pokazujące piękno kobiecego surfingu w innej odsłonie, niż twarda rywalizacja w atmosferze zawodów.

Seanse odbywać się będą w kinie Amondo (przy ul. Żurawiej 20), kinie Elektronik (Generała Zajączka 7), oraz w sali z dużym ekranem na 1. piętrze klubu SPATiF (al. Ujazdowskie 45).

Więcej informacji na temat festiwalu:
https://www.facebook.com/events/2410546232566700/
https://www.facebook.com/Warsaw-Surf-Film-Festival-1010309125820129/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę