Nasz profile

Damy przeklęte. Kobiety, które pogrzebały Polskę

Książki

Damy przeklęte. Kobiety, które pogrzebały Polskę

Damy przeklęte. Kobiety, które pogrzebały Polskę

Kamil Janicki, pisarz i historyk, przywraca życie zapomnianym polskim władczyniom, po raz kolejny udowadniając, że dzieje Polski to doskonały materiał na książki, od których nie można się oderwać.

Dzisiaj prawie nikt o nich nie pamięta, kronikarze nie poświęcali im zbyt wiele uwagi. A przecież to właśnie one wykorzystując swoją władzę, wpływy i respekt, które budziły, wywarły ogromny wpływ na historię Polski. Oto tytułowe damy przeklęte: Judyta, Zbysława, Salomea.

Dla Judyty cel zawsze uświęcał środki.

Zbysława w walce o honor wywołała jeden z najsłynniejszych konfliktów swej epoki.

Salomea przekonała męża, by rozbił państwo na kawałki.

Premiera wydawnicza 13 listopada 2019 roku.

***

Polecamy również:

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę