Nasz profile

Nie zabieram! #JestemDawca / nowa kampania Dawca.pl

Aktualności

Nie zabieram! #JestemDawca / nowa kampania Dawca.pl

Nie zabieram! #JestemDawca / nowa kampania Dawca.pl

26 października obchodzimy Światowy Dzień Transplantacji i Donacji. Dawca.pl rusza z nową kampanię promującą podpisywanie oświadczeń woli!
W roku 2018 wykonano 1390 przeszczepów, zaś na przeszczep czekało 1977 osób. Każda z nich czeka na nowe życie lub znaczące podniesienie jego jakości.

– Śmierć oraz przekazywanie organów do transplantacji jest tematem tabu w naszym kraju. Boimy się o tym rozmawiać mimo, że nasza decyzja może uratować komuś życie po naszej śmierci – mówi Paweł Klikowicz, koordynator Dawca.pl.

Właśnie dlatego kampania Dawca.pl rusza z akcją, która jest oparta na mocnym, zapadającym w pamięć przekazie, który ma na celu rozpoczęcie rozmowy na temat donacji narządów do transplantacji.

– Po co zatem zabierać swoje narządy do trumny czy urny skoro mogą uratować komuś życie? – pyta retorycznie koordynator kampanii.

Organizatorzy kampanii zachęcają do podpisywania oświadczenia woli, które jest informacją mówiącą o tym, że wyrażamy zgodę na pośmiertne pobranie narządów. Samo podpisanie jednak to za mało, najważniejsze to pozmawiać z rodziną na ten temat.

Facebook: https://www.facebook.com/dawcapl
Instagram: https://www.instagram.com/dawca_pl/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę