Nasz profile

Gra o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

Aktualności

Gra o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

Gra o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

WARSAW to gra z gatunku taktycznego RPG tocząca się w okupowanej Warszawie w czasie Powstania Warszawskiego. Wydawnictwo Agora, wydawca polskiej wersji gry, udostępniło dziś zwiastun premierowy, a sama gra dostępna będzie od godziny 17:00 na stronie www.warsawthegame.pl.

WARSAW to pierwsza gra z gatunku taktycznego RPG z elementami strategii, która toczy się przez 63 dni Powstania Warszawskiego, w okupowanej Warszawie. To tytuł, w którym gracz ma możliwość kierowania polskim ruchem oporu, w odważnej walce powstańców z nazistowskim okupantem. Zadaniem gracza jest rekrutacja, rozwijanie i zarządzanie bojownikami w mieście ogarniętym wojną. W WARSAW gracze będą spotykać niemieckie patrole, pomagać mieszkańcom i podejmować trudne decyzje, które wpłyną na dalsze losy ruchu oporu. Nieodłącznym elementem WARSAW jest walka na śmierć i życie, a strata każdego bojownika walczącego w Powstaniu Warszawskim będzie miała wpływ na ich bliskich i ogólne morale ruchu.

„Pracując nad WARSAW chcieliśmy stworzyć grę zarówno poruszającą istotny historycznie temat, jak i zapewniającą graczom pasjonującą rozgrywkę. Premiera gry – w dzień 75. rocznicy zakończenia Powstania ma w symboliczny sposób nawiązać do podtrzymania przez nas pamięci o tym wydarzeniu. Wykraczającej daleko poza 63 dni. Bardzo ważne jest dla nas to, że gra pomaga spopularyzować ten epizod naszej historii pośród graczy na całym świecie” – mówi Krzysztof Papliński z gaming company, producent WARSAW.

Gra ukazała się nie tylko w polskiej i angielskiej wersji językowej, ale również w języku niemieckim, francuskim i rosyjskim. W przyszłości gra dostępna będzie również na konsole.

WARSAW dostępna jest w atrakcyjnej cenie od 49,99 zł w wersji cyfrowej na stronie www.warsawthegame.pl oraz pudełkowej w punktach stacjonarnych (salony sieci Empik, sklepy Media Markt i X-Kom). Wersja pudełkowa zawiera również kolekcjonerski plakat. Wydawcą i wyłącznym dystrybutorem gry w Polsce jest Wydawnictwo Agora.

Kliknij link i zobacz zwiastun premierowy WARSAW!

Bądź na bieżąco:

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę