Nasz profile

Studenci oddają krew – Wampiriada na Uniwersytecie Gdańskim

Aktualności

Studenci oddają krew – Wampiriada na Uniwersytecie Gdańskim

Studenci oddają krew – Wampiriada na Uniwersytecie Gdańskim

Na początku listopada, na Uniwersytecie Gdańskim, rozpocznie się Wampiriada, gdzie studenci będą mieli okazję oddać swoją cenną krew.

Wampiriada to cykliczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów, promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi, zapisy do bazy potencjalnych dawców szpiku oraz szerzenie idei ratowania życia. Działamy w myśl zasady: „1 donacja = 3 życia!”.

Celem priorytetowym akcji Wampiriada jest zebranie jak największej ilości krwi. Organizując kolejną edycję Wampiriady chcemy rozpowszechnić ideę krwiodawstwa oraz kształtować prospołeczne postawy, zarówno wśród polskiej młodzieży akademickiej, jak i całego społeczeństwa. Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim w dniach od 5 do 7 listopada.

Projekt został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę