Nasz profile

Kilka słów o najmie w okresie zimowym

Studenci

Kilka słów o najmie w okresie zimowym

Kilka słów o najmie w okresie zimowym

Wrzesień jest okresem największego ruchu na rynku najmu. Wtedy też miesięczne stawki są najwyższe, a żywo poszukujący lokum studenci, często zmuszeni są nająć droższe mieszkania. W sezonie zimowym ceny jednak nieco spadają. To dobry moment, by przejrzeć ogłoszenia, szczególnie, jeśli nie jeśli nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego lokum.

W Warszawie najtańsze mieszkania można nająć już od 700 zł. Są to zazwyczaj kawalerki, położone w dalszych dzielnicach takich jak Ursus, Białołęka, Wawer czy Ursynów. Jeśli chcemy zamieszkać bliżej centrum, to za mieszkanie jednopokojowe będziemy musieli zapłacić przynajmniej 1000 zł. Najtańsze lokum dwupokojowe to wydatek od 1000 do 1300 zł. Jeśli zależy nam na wyższym standardzie, ceny zaczynają się od 1800 zł. W przypadku mieszkań trzypokojowych miesięczny najem kosztował będzie dużo więcej. Jak wynika z badań portalu Domy.pl najtańsze oferty podają ceny od 4 000 zł.

W Krakowie najtańszą kawalerkę nająć można już od 500 zł. W przypadku tak niskiego kosztu trzeba się przygotować na niezbyt dogodną lokalizację. 90% niedrogich mieszkań jednopokojowych znajduje się w Nowej Hucie. Przeciętne M3 w stolicy województwa małopolskiego kosztuje 1 800 zł. Stawki za M4 rozpoczynają się od 700 zł, a kończą nawet na 8 000 – 10 000 w przypadku tak dobrej lokalizacji, jak Stare Miasto.

W Poznaniu koszt najtańszego lokum jednopokojowego to 350 zł. Podobnie jest we Wrocławiu, tam kawalerkę można nająć już za 300 zł. Poznańskie mieszkania dwupokojowe kosztują przeciętnie 1 600 zł miesięcznie. Najniższe stawki miesięczne to 500 zł, najwyższe nawet 10 000 zł. We Wrocławiu M3 kosztuje średnio 1800 zł. Najmniej za takie lokum można zapłacić w okolicach Psiego Pola (około 600 – 800 zł). Najdrożej jest na Starym Mieście i w Krzykach. Tam stawki dochodzą nawet do 9 000 zł.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę