Nasz profile

Mapa książek na drogę. Dodaj swój ulubiony tytuł!

Aktualności

Mapa książek na drogę. Dodaj swój ulubiony tytuł!

Mapa książek na drogę. Dodaj swój ulubiony tytuł!

Rusza nowy portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”, na którym łączymy geograficzne miejsca z książkami. Tworzymy literacką mapę Polski, przedstawiamy pomysły na małe i duże wyprawy z autorami. Wierzymy, że bez względu na gatunek – czy będzie to powieść, wiersz, esej czy reportaż – książki pokazują szeroki kontekst kulturowy i historyczny miejsc, o których opowiadają, a tym samym są wspaniałymi przewodnikami.

Znasz książkę, której akcja rozgrywa się w Twoim rodzinnym mieście, znanej Ci polskiej wsi lub ulubionym miejscu na wakacje? Jej fabuła prowadzi wzdłuż drogi albo dzieje się nad rzeką, w lesie czy w górach? Podziel się z nami tytułem, dołącz do nas i pomóż nam uzupełnić polską mapę książek.

To bardzo proste! Aby dodać książkę, wystarczy wejść na stronę ksiazkinadroge.pl i wypełnić krótki formularz.

Żyjemy w czasach, w których podróżowanie stało się bardzo modne, tanie i stosunkowo łatwo dostępne. Niestety odnosimy wrażenie, że ma ono coraz mniej wspólnego z poznawaniem i fascynacją, a coraz więcej z turystyką na masową skalę, polegającą na odhaczaniu jak największej liczby punktów z tzw. bucketlisty. Portal „Książki na drogę” zachęca do wolniejszego i bardziej uważnego podróżowania z literaturą jako przewodnikiem, do prawdziwego poznawania odwiedzanych regionów, do próby lepszego zrozumienia miejsc w tym własnego miasta czy sąsiedniej okolicy. Nasza strona stanowi alternatywę dla przewodników turystycznych, które radzą, jak szybko „skonsumować” dane miejsce, a przez to zwalniają czytelnika z poszukiwania, zadawania pytań, odkrywania, czyli tego wszystkiego, co stanowi kwintesencję podróżowania. Naszymi przewodnikami są pisarze. Z nimi odkrywamy historię i poznajemy naturę. Podróżujemy uważnie i niespiesznie, docieramy głębiej. Świadomi czasu i przestrzeni, która nas otacza.

Portal „Książki na drogę” to zarówno pomysły na popołudniowe wycieczki, jak i inspiracje do nietypowych dalekich wyprawy, a także nauka wrażliwości i lepszego postrzegania tego, co nas na co dzień otacza w drodze do pracy czy szkoły. Użytkowników czytelników, podróżników zachęcamy do dodawania na portalu kolejnych tytułów, w których odnaleźć można szeroki kontekst społeczny i historyczny miejsc. Przeszukaj naszą mapę książek, przeczytaj artykuły, dodaj swoje pomysły i pozwól innym wyruszyć śladami Twoich ulubionych dzieł literackich. Zaczynamy od Polski.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę