Nasz profile

Prapremiera filmu „Kraina miodu” i spotkanie z pszczelarzem Mieczysławem Białobrzeskim

Aktualności

Prapremiera filmu „Kraina miodu” i spotkanie z pszczelarzem Mieczysławem Białobrzeskim

Prapremiera filmu „Kraina miodu” i spotkanie z pszczelarzem Mieczysławem Białobrzeskim

Zapraszamy na pokaz specjalny „Krainy miodu”, wielkiego zwycięzcy festiwalu Sundance oraz tegorocznej edycji Millennium Docs Against Gravity, gdzie film Ljubomira Stefanova i Tamary Kotevskiej zdobył aż cztery statuetki, w tym Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni. „Kraina miodu” jest macedońskim kandydatem do Oscara.
Po projekcji spotkanie z pszczelarzem Mieczysławem Białobrzeskim, który opowie o tym, kto może hodować pszczoły i jak wybrać dobry miód? Ostatnie słoiki tegorocznego miodu będzie można kupić na miejscu. Film wejdzie do polskich kin 20 grudnia.
data: 13 grudnia 2019 (piątek)
godzina: 18:00
miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa, Pl. Grunwaldzki 2, Gdynia
wstęp: bilety do nabycia w kasie i na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego
Spotkanie poprowadzi Przemek Rydzewski
Czy pszczoły poszły spać? Jak to w ogóle się robi i czy każdy z nas może zostać pszczelarzem? Dlaczego ule stoją nie tylko na polach i w sadach owocowych, ale też na dachach domów w miastach, nawet w centrum Warszawy? No i jak wybrać I kupić dobry miód? Jak odróżnić wielokwiatowy od rzepakowego, lipowego, a przede wszytkom: jak kupić ten naprawdę „prawdziwy”?
O filmie:
KRAINA MIODU
Honeyland
reż. Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska/Macedonia Północna/2018/87 min.
50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce gdzieś w Bałkanach. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście? Tym bardziej, że jeden z chłopców jest wyraźnie pod jej wrażeniem…
Mieczysław Białobrzeski – pszczelarz, prowadzi w pełni ekologiczną rodzinną pasiekę na Mazurach. Stosuje tradycyjne, nieprzemysłowe metody. Pszczoły otoczone są czułą opieką. Miód jest całkowicie naturalny, bez dodatku cukru i wody, niepodgrzewany. Miodobranie odbywa się dwa razy w roku – w maju i w lipcu.
Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę