Nasz profile

Ile za mieszkanie dla studenta w Poznaniu?

Studenci

Ile za mieszkanie dla studenta w Poznaniu?

Ile za mieszkanie dla studenta w Poznaniu?

Ceny na poznańskim rynku najmu są obecnie dość niskie (przeciętnie 1 580 zł). Jeśli liczysz na znalezienie okazji, to zacznij poszukiwania nowego lokum już teraz, kiedy koszty są przeciętnie 200 zł niższe niż jeszcze przed miesiącem. Wielu studentów na okres wakacyjny zrezygnowało z mieszkania w Poznaniu i wróciło w rodzinne strony. Warto więc rozejrzeć się za ofertami zanim zacznie się ponowny bum na najem.

Poznański student wyda na kawalerkę minimum 350 zł miesięcznie. Najtańsze okażą się lokale jednopokojowe w Św. Łazarzu. Runikowie, Grunwaldzie i na Starym Mieście. Jeśli dysponujemy kwotą minimum 500 zł to spokojnie znajdziemy tez lokum w okolicy Jeżyc, Ogrodów i Górczyna.

Z danych portalu nieruchomości Morizon.pl wynika, że większość niedrogich mieszkań będzie w nie najlepszym stanie. Ich metraż też pozostawi wiele do życzenia (nie przekroczy 30 m2). Jeśli chcemy nająć mieszkanie w dobrym stanie, a najlepiej po remoncie, to będziemy musieli dysponować kwotą minimum 1 000 zł. Najdroższe kawalerki w mieście potrafią kosztować nawet dwa razy tyle. Za 55-metrowe lokum przy Słonecznej zapłacimy nawet do 2 500 zł.

Jak wiadomo, w ogólnym rozrachunku dużo taniej wychodzi współdzielić mieszkanie z innym studentem niż wynajmować je w pojedynkę. Dobrze to widać na przykładzie dwupokojowych lokali w Poznaniu. Najtańsze z nich kosztują zaledwie 450 zł w Junikowie. To tylko o 100 zł więcej niż w przypadku najmniej kosztownej kawalerki. W cenie 500 zł zmieścimy się także wynajmując jedno z niedrogich mieszkań w Grunwaldzie Północnym i na Ratajach. Dla Starego Miasta stawki zaczną się od 600 zł. Powyżej 1 000 zapłacimy w okolicach Św.Łazarza, Ławicy, Śródki, Zielonego Dębca, Wildy i Winogardów. Za taką kwotę możemy się spodziewać przeciętnego metrażu około 45 m2. Od 1 300 – 1 400 zł będzie można zamieszkać w jednym z lokali świeżo po remoncie, natomiast najdroższe opcje najmu M3 będą przekraczały nawet 5 000 zł. Taka cena pojawia się w przypadku ofert związanych z dwupokojowymi mieszkaniami o powierzchni około 100 m2, leżącymi przy Mickiewicza, Wyspiańskiego i Towarowej.

M4 dostaniemy najtaniej za 600 zł przy Starym mieście bądź Jeżycach. W Grunwaldzie, Winogardach i Św. Łazarzu stawki także zaczną się poniżej 1 000 zł. Metraż niedrogich trzech pokoi z kuchnią będzie oscylował około 60 m2, mieszkania będą jednak w słabym, a nawet bardzo słabym stanie. Za lokum o podobnej powierzchni, ale po remoncie trzeba będzie dać minimum 2 000 zł. W najdroższym M4 dostępnym na poznańskim rynku można zamieszkać za około 10 000 zł. Taki koszt przypada głownie apartamentom powyżej 100 m2 (nawet do 145 m2).

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę