Nasz profile

Edukacja oparta na filmach dokumentalnych i fabularnych

Trójmiasto

Edukacja oparta na filmach dokumentalnych i fabularnych

Edukacja oparta na filmach dokumentalnych i fabularnych

W roku akademickim 2019/2020, w semestrze letnim, na Wydziale Filologicznym kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej – otwarty dla studentów wszystkich kierunków (zaliczanie: przedmiot ogólnouczelniany, dodatkowy, wydziałowy i fakultatywny – 2 – 4 punkty ects w zależności od kierunku) oraz wolnych słuchaczy spoza Uniwersytetu Gdańskiego nowatorski przedmiot filmoznawczy: Oblicza człowieka w filmie.

Wszelkie szczegóły i jak dokonać opłaty na: https://www.akademiadokumentalna.pl/ug-oblicza-czlowieka-w-filmie

W semestrze letnim na program zajęć zatytułowany „Oblicza człowieka w filmie” składać się będą najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach filmy dokumentalne oraz fabularne, połączone z wykładem i dyskusją z udziałem wykładowców uniwersyteckich, a także zaproszonych gości – twórców filmowych oraz specjalistów poruszanej w filmie tematyki. Bohaterami filmów będą ludzie mierzący się z problemami przemocy, technologii, ekologii, ekonomii, polityki, choroby, rodziny, miłości czy wolności. Zajęcia poprowadzi wykładowca i praktyk, filmoznawca Marcin Borchardt. Trzygodzinne zajęcia połączone z projekcją filmu będą odbywać we wtorki w auli 1.43 o godz. 16.45.

Program został oparty na filmach dokumentalnych i wybitnych, nagradzanych filmach fabularnych, dzięki czemu wyróżnia się spośród innych programów edukacji filmowej. Z bogatego repertuaru festiwalu MILLENNIUM DOCS AGAINST GAVITY FF, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, który od roku 2016 odbywa się również w Trójmieście, wybrane zostały filmy, które stanowią najlepsze uzupełnienie wiedzy o szeroko pojętej współczesności. Filmy fabularne zaś to wybitne poruszające dzieła, triumfujące na najważniejszych światowych festiwalach filmowych w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno, Amsterdamie, Sundance FF, często nominowane czy nagrodzone Oscarem lub Europejską Nagrodą Filmową.

Celem Akademii jest rozbudzenie i ukierunkowanie zainteresowania filmami dokumentalnymi i  autorskimi filmami fabularnymi, a przede wszystkim udostępnienie studentom odpowiednich narzędzi do ich krytycznej analizy i świadomego wykorzystywania w pracy naukowej i zawodowej.

Studenci różnych kierunków mają szanse na poszerzenie horyzontów o tematy niezwiązane z ich studiami, co jest bardzo ważne w dzisiejszej dobie specjalizacji, która wyraźnie ogranicza wszechstronny rozwój osobisty

Studenci mogą zapisać się na zajęcia w Portalu Studenta (Wydział Filologiczny i Neofilologiczny od stycznia do 10 lutego) lub u Przemysława Rydzewskiego pod adresem e-mail: przemek@againstgravity.pl – do 3 marca. Należy podać imię, nazwisko, a w tytule Oblicza Człowieka UG. Karnet na projekcje filmowe kosztuje 150 zł za semestr. (Studenci Wydziału Filologicznego i Neofilologicznego – 120 zł.) O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZREALIZOWANYCH WPŁAT.

Zajęcia rozpoczynają się 25 lutego, ale zapisy są do 3 marca

Wszelkie szczegóły: najnowszy program filmowy i jak dokonać opłaty na:

https://www.akademiadokumentalna.pl/ug-oblicza-czlowieka-w-filmie

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę