Nasz profile

O rzeczach ważnych – spotkanie autorskie

Książki

O rzeczach ważnych – spotkanie autorskie

O rzeczach ważnych – spotkanie autorskie

Z okazji premiery książki O rzeczach ważnych odbędzie się spotkanie z abp. Grzegorzem Rysiem w poniedziałek, 2 marca 2020 r. na godz. 18:00 w Warszawie, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące kwestie:

– Czy Kościół w Polsce utracił wiarygodność?
– Co robić wobec rosnącej agresji w życiu publicznym?
– Jak zachować wiarę w czasach zgorszenia?
– Co z katolikami, którzy nie odnajdują dziś swojego miejsca w Kościele?

Teksty zebrane w książce O rzeczach ważnych poruszają aktualne kwestie społeczne i stanowią wybór nauczania metropolity łódzkiego z lat 2017–2019. Odpowiedzi abpa Rysia wymykają się schematom. Jego słowa, wolne od polityki i ideologii, są jak powiew świeżego powietrza. Tym, co je łączy, jest zachęta, aby wracać do rzeczy pozornie prostych. Osobiste spotkanie z kimś „z drugiej strony barykady”, wypowiedzenie słowa „przepraszam”, zainteresowanie się, kto w twoim bloku spędza święta samotnie, w każdej sytuacji sięgnięcie do Ewangelii – może skutecznie odmienić twoje życie.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie będą dostępne w kasach Muzeum 2 marca od godz. 16.00. Muzeum nie prowadzi rezerwacji.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę