Nasz profile

Program studencki Canona w ramach festiwalu Visa pour l’image

Cała Polska

Program studencki Canona w ramach festiwalu Visa pour l’image

Program studencki Canona w ramach festiwalu Visa pour l’image

Canon rozpoczął nabór do swojego programu studenckiego, który odbywa się w ramach międzynarodowego festiwalu Visa pour l’image we Francji. Na studentów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki czeka łącznie 210 miejsc. Dla młodych fotografów Canon przygotował specjalny bezpłatny pakiet pobytu obejmujący udział w 3-dniowych warsztatach i spotkaniach networkingowych, przelot oraz zakwaterowanie. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia br. poprzez stronę www.canon-europe.com/student.

„W świecie, który każdego dnia przemawia do nas setkami obrazów, odpowiedzialność za ich jakość i przekaz jest ogromnym wyzwaniem. Canon nieustannie wspiera  zarówno profesjonalnych fotografów, jak i młodych adeptów tej sztuki, nie tylko poprzez sprzęt, ale także dzięki zaangażowaniu w takie wydarzenia. Pragniemy, aby każdy mógł rozwijać swoją pasję i talent, przedstawiając nam świat w zachwycających i skłaniających do refleksji kadrach. Świetną okazją do tego jest z pewnością festiwal Visa pour l’image, gdzie spotykają się artyści fotograficy z całego świata. Możliwość porozmawiania z nimi, zaczerpnięcia wiedzy czy inspiracji jest marzeniem wielu początkujących fotografów, które my po raz kolejny możemy spełnić” – mówi Joanna Stankiewicz, Corporate & Marketing Communications Manager Canon Polska.

Odbywający się we francuskim Perpignan festiwal Visa pour l’image (28 sierpnia – 13 września br.) to jedno z najbardziej kreatywnych wydarzeń poświęconych fotografii reportażowej. Wystawy, prelekcje i warsztaty prowadzone przez uznanych fotografów z najlepszych agencji fotograficznych świata łączą się tu z inspirującymi pomysłami aspirujących fotografów, którzy mają okazję podpatrywać swoich mistrzów. Canon już po raz IV ma przyjemność zaprosić studentów, chcących rozwijać się w obszarze fotografii, do uczestnictwa w trzydniowych warsztatach, stanowiących integralną część tego wydarzenia.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w programie studenckim Canon należy:

  • Wejść na stronę canon-europe.com/student
  • Przesłać maksymalnie dwa portfolio (o różnej tematyce); każde portfolio powinno składać się maksymalnie z 20 zdjęć.
  • Dołączyć opis i streszczenie projektu, a także krótki biogram kandydata oraz list motywacyjny. Dokumenty należy przygotować w języku angielskim.
  • Opcjonalnie dołączyć opinię i rekomendację nauczyciela-opiekuna z uczelni, które jednocześnie będą potwierdzeniem posiadania przez kandydata statusu studenta. Nie jest to jednak warunek zgłoszenia i nie stanowi przewagi w procesie naboru.

Do udziału w programie Canon zaprosi 210 najlepszych studentów z regionu EMEA. Aplikować mogą osoby w wieku od 18 do 27 lat, kształcące się na uczelniach wyższych i posiadające portfolio swoich prac. Warsztaty studenckie będą prowadzone w języku angielskim, dlatego zgłaszający się powinni posiadać znajomość tego języka w stopniu komunikatywnym.

Aplikacje można przesyłać do 15 kwietnia 2020 r. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem strony www.canon-europe.com/student.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę