Nasz profile

Ponad 40 firm, ponad 100 staży i 3500 zł miesięcznie dla każdego stażysty

Cała Polska

Ponad 40 firm, ponad 100 staży i 3500 zł miesięcznie dla każdego stażysty

Ponad 40 firm, ponad 100 staży i 3500 zł miesięcznie dla każdego stażysty

W Trójmieście rusza nabór do największego niezależnego programu stażowego w Polsce.

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu już po raz 17. rozpoczął nabór na płatne wakacyjne staże. Kilkanaście miast i ponad 100 staży w kilkudziesięciu branżach czeka na studentów i absolwentów. W tym roku Polska Rada Biznesu zwiększa wynagrodzenie do minimum 3500 złotych.

Od marca studentki i studenci z Pomorza oraz osoby, które ukończyły studia, ale wciąż są przed 30-tką mają szansę zgłaszać się do Programu Kariera. Czeka na nich ponad 100 płatnych staży w ponad 40 firmach w całej Polsce, w tym w Trójmieście. Program oferuje staże w różnorodnych branżach: finansowej, medycznej, prawniczej, marketingu, reklamie, HR, farmacji, produkcji, IT, mediach i wielu innych.

Program Kariera to największy niezależny program płatnych staży w kraju. Polska Rada Biznesu organizuje go od 16 lat. Obecna już 17. edycja skupiła rekordową ofertę ponad 100 staży. Z roku na rok rośnie też liczba kandydatów ubiegających się o praktyki. Bo Program Kariera jako obok jednych z najwyższych stawek wynagrodzenia daje swoim absolwentom duże szanse na zatrudnienie.

– U nas nikt kawy nie parzy – podkreśla Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera – powtarzam tę dewizę od lat, bo ona wyróżnia nasz program spośród innych. Zdobywanie doświadczenie było i jest w centrum stażowej filozofii programu.  Zależy nam także, by uczestnicy przez moment zetknęli się ze strategicznym poziomem prowadzenia biznesu. Temu służy bezpośrednia praca z osobami faktycznie zarządzającymi firmą, w której realizowany jest staż. I jak wskazują badania satysfakcji zwłaszcza za tę unikalną cechę cenią nas kandydaci – dodaje Owerko.

– Miałam okazję wykorzystać wiedzę ze studiów w praktyce, czyli uczestniczyć w realizacji prawdziwych, poważnych projektów – potwierdzają korzyści absolwenci Programu Kariera. – Kiedy zaczęłam mój staż, Dział Marketingu i PR był w szczytowym momencie wdrażania nowej identyfikacji wizualnej dla całej grupy kapitałowej – mówi Paulina Soboniak, absolwentka Programu Kariera w ERBUD. I wymienia inne korzyści, które wyniosła ze stażu: – Nauczyłam się funkcjonowania w tak dużej organizacji. Nabrałam też pewnej biznesowej ogłady. I może mniej ważne, ale dla mnie chyba najważniejsze: poukładałam całą moją dotychczasową wiedzę z ekonomii i marketingu.

Płatny staż z perspektywą stałej pracy

W Programie Kariera oferowane są tylko płatne staże. W tym roku każdy pracodawca oferujący praktyki w ramach programu zapłaci co najmniej 3500 złotych za każdy miesiąc stażu. Ale niektóre firmy oferują 4000 zł, a nawet 5000 złotych. Polityka płatnych staży sprawdza się nie tylko wśród stażystów, ale także pracodawców. Jak pokazują dotychczasowe statystki programu, już ponad połowa kandydatów na trwałe wiąże się z firmami, w których odbywała wakacyjny staż. – Nie ma się co dziwić. Program z roku na rok przyciąga coraz więcej doskonałych kandydatów i kandydatek, dlatego staże często kończą się umową o pracę – podkreśla Marian Owerko.

Program Kariera stara się również budować społeczność swoich absolwentów. Dlatego każdą jego edycję kończy uroczysta gala połączona z częścią warsztatową, która odbywa się w siedzibie Polskiej Rady Biznesu. Uczestnicy programu mają rzadką okazję spotkania się przy jednym stole z największymi przedsiębiorcami w kraju.

Oferty z całej Polski, również z Trójmiasta

W tym roku staże Programu Kariera odbywają się w 16 miastach w całej Polsce. Część z nich właśnie w Trójmieście, np. oddział PwC w Gdańsku czy centrala STU ERGO Hestia w Sopocie.

Wymagania

– Do Programu Kariera zapraszamy studentów i absolwentów ze wszystkich ośrodków akademickich w kraju. W tym roku z informacją o Programie docieramy do blisko trzystu uczelni. Z niektórymi współpracujemy od lat. Inne zaoferują nasze staże po raz pierwszy – wyjaśnia dr Małgorzata Durska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Rady Biznesu.

Jednak by móc uczyć się zawodu i zarabiać, trzeba spełnić odpowiednie wymagania. Program Kariera jest kierowany przede wszystkim do studentów ostatnich lat studiów licencjackich i inżynierskich, studentów studiów magisterskich oraz absolwentów. Chętni muszą wypełnić formularz na stronie programkariera.pl, przesłać swoje CV, a w przypadku niektórych firm, także list motywacyjny i/lub rozwiązane zadanie. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna albo testy kompetencyjne.

Więcej na: programkariera.pl oraz facebook.com/ProgramKariera

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę