Nasz profile

Student sam w domu

Poradniki

Student sam w domu

Student sam w domu

Uczelnie zawiesiły prowadzenie zajęć do 25 marca. Czy to oznacza dla studentów 2 tygodnie ferii? Nie, chociaż studenci nie muszą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnie. Jednak uczelnie organizują nauczanie zdalne, a służby sanitarne namawiają do pozostania w miejscu zamieszkania. Parlament Studentów RP przyłącza się do tego apelu i organizuje akcje „Student sam w domu”.

– Chcemy, by zgodnie z rekomendacjami, studenci, którzy mogą przechodzić chorobę również bezobjawowo, potraktowali czas wolny od zajęć na uczelni, jako czas, który powinni spędzić w domu, ale też, który można ciekawie wykorzystać – tłumaczy Dominik Leżański, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP. – Na naszej stronie psrp.org.pl powstała zakładka „Student sam w domu”, gdzie gromadzimy propozycje spędzenia tego okresu. Są kursy językowe, odnośniki do blogów poświęconych zdobywaniu kompetencji miękkich czy biznesowych, polecane popularnonaukowe kanały na youtube. Na wydarzeniu o tej samej nazwie zachęcamy studentów do dzielenia się swoimi pomysłami!

Przedstawiciele studentów przypominają swoim kolegom i koleżankom, że czas bez zajęć należy traktować jako kwarantannę, a nie okazję do spotkań towarzyskich. Zgodnie z zaleceniami powinno się zostać w miejscu zamieszkania, unikać przemieszczania i dużych skupisk ludzi. Zalecenia nakazują także ograniczenie kontaktów z osobami starszymi i chorymi – młodzi ludzie mogą być zarażeni koronawirusem i nie mieć żadnych objawów, a przez to będą stanowić zagrożenie dla osób w swoim otoczeniu.

Dwa tygodnie to czas, który można poświęcić na nadrabianie zaległości na uczelni, m.in. korzystając ze źródeł dostępnych online, ale i na rozwój swoich pasji czy nabycie nowych kompetencji. Parlament Studentów RP zachęca do korzystania z darmowych kursów online, śledzenia ciekawych blogów czy kanałów na youtube, a także do odwiedzenia portali związanych z kulturą.

PSRP zachęca także do zaangażowania się w akcje instytucje i podmioty, które mają ciekawe zbiory dostępne online – filmy, książki, kursy etc. Na adres studentsamwdomu@psrp.org.pl można zgłaszać propozycje współpracy. Także sami studenci wymieniają się poleceniami bezpośrednio na wydarzeniu „Student sam w domu”. Wszystkie łączy jedno – pozwolą ciekawie spędzić najbliższe kilkanaście dni, nie narażając zdrowia innych osób!

Więcej innych pomysłów na dokształcenie się lub przeanalizowanie zmian, które nadchodzą od naszej naczelnej:

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę