Nasz profile

Otwarta pracownia kolażu online. Stwórz swój projekt z Maciejem Bohdanowiczem

Cała Polska

Otwarta pracownia kolażu online. Stwórz swój projekt z Maciejem Bohdanowiczem

Otwarta pracownia kolażu online. Stwórz swój projekt z Maciejem Bohdanowiczem

W jaki sposób rzeczywiście włączyć publiczność po drugiej stronie ekranu w naszą działalność? – Wypełniamy tę lukę i korzystając z popularności zbiorów cyfrowych zachęcamy do kreatywnego podejścia do nich. Skoro muzea nas zapraszają, pokażemy w jaki sposób skorzystać z zasobów online – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej. 26 marca o godz. 12.00 Maciej Bohdanowicz pokaże, gdzie szukać, jakie grafiki nadają się do wykorzystania i jak wygląda sam proces tworzenia cyfrowego kolażu. 

Pomysł na nową dekorację do domu, prezent na święta Wielkanocne, upominek dla przyjaciół, z którymi spotkamy się w przyszłości po dłuższej rozłące? A może nietypowa lekcja plastyki/wiedzy o kulturze? Czas spędzony w domu warto wykorzystać na własną twórczość.

Medialab Gdańsk proponuje przygodę z zasobami cyfrowymi muzeów i repozytoriów, tak chętnie teraz udostępnianych. – W szczególności zachęcamy do skorzystania z materiałów pokazujących dawny Gdańsk. Dostępne są m.in. na www.szukamy.org – mówi Karina Rojek. Świetne kolaże można także tworzyć tradycyjnie, analogowo, z tego, co pod ręką: starych gazet, podręczników, kalendarzy, ilustracji, pocztówek, ulotek…

26 marca o godz. 12.00, podczas spotkania online na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej, Maciej Bohdanowicz dostarczy wskazówek, inspiracji i pomocy w tworzeniu kolaży. Na co dzień przeszukuje gigabajty Internetu wyszukując interesujące grafiki, zdjęcia, rysunki i tworzy cyfrowe kolaże. Publikuje też swoje prace online: www.facebook.com/maciejbohdanowicz.

– Zachęcamy do samodzielnego przygotowania pracy w technice kolażu – cyfrowego lub analogowego. Jesteśmy ciekawi, jak publiczność podejdzie do tematów: #kulturaudomowiona #przyszloscmiast #kulturawczasiepandemii #swiatpopandemii. Uczestników i uczestniczki prosimy o publikowanie ich z odpowiednim hasztagami i oznaczanie profilu IKM. Spotkajmy się na łączach i #zostańmywdomu! – zaprasza Karina Rojek.

Stwórz swój kolaż! Otwarta pracownia kolażu online. Prowadzenie: Maciej Bohdanowicz

Data: 26 marca, godz. 12.00

Miejsce: Kanał YouTube IKM https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Maciej Bohdanowicz – ur. 1984 w Łodzi, doktor sztuk plastycznych, absolwent Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, adiunkt w Pracowni Projektów i Działań Rysunkowych na macierzystym wydziale. Zajmuje się grafiką cyfrową i fotografią. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę