Nasz profile

Janusz Warmińsi. In Memoriam

Aktualności

Janusz Warmińsi. In Memoriam

Janusz Warmińsi. In Memoriam

W 20. rocznicę śmierci Janusza Warmińskiego – wspaniałego artysty i dyrektora Teatru Ateneum, odbędzie się dedykowani mu wystawa. Wernisaż odbędzie się 5 grudnia w foyer Teatru Ateneum. Ekspozycja będzie otwarta do końca bieżącego sezonu artystycznego.
Janusz Warmiński słusznie uchodzi dziś za twórcę powojennego Ateneum. Wymyślił jego profil, repertuar, charakter, a przede wszystkim zorganizował wspaniały zespół aktorski, który przyciągał do niewielkiego teatru na warszawskim Powiślu tłumy publiczności. Proponował zróżnicowany, barwny, często zaskakujący repertuar, złożony zarówno z polskich i zachodnich nowości, co klasyki. Zainicjował osobny nurt odtąd stale obecny w działalności Ateneum – premiery muzyczne. Kierował Teatrem przez 42 sezony. Ateneum dało w tym czasie 214 premier, z czego 48 osobiście wyreżyserował Janusz Warmiński.

Mój największy sukces to skupienie wokół siebie ludzi, z którymi mam wspólny język, którzy chcą być właśnie w tym teatrze. Mam tu na myśli nie tylko zespół artystyczny, najważniejszy oczywiście, ale i inne działy. Udało mi się dobrać znakomitych najbliższych współpracowników – darzę ich zaufaniem i odczuwam wzajemnośćmówił w wywiadzie dyrektor Janusz Warmiński w 1989 roku.

 

(Beata Czemierowska)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę