Nasz profile

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie dostępne online

Cała Polska

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie dostępne online

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie dostępne online

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Dzisiaj możemy je zwiedzać online.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie udostępnia wirtualne zwiedzanie ekspozycji, wystawy online, lekcje edukacyjne, najciekawsze zbiory, felietony, informacje ze świata sportu czy zagadki i quizy.

Wirtualne zwiedzanie:
muzeumsportu.waw.pl/360/

Zbiory muzeum liczą ponad 45 tys. eksponatów! Składają się na to głównie medale, żetony, plakiety, puchary, odznaki sportowe, i turystyczne oraz monety, sztandary, flagi, proporce i emblematy, stroje i sprzęt sportowy, akcesoria podróżne, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki (rzeźby, malarstwo, grafika, medale artystyczne, tkanina) o tematyce sportowej, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne, ponad 15 tys. fotografii, 16 tys. książek oraz ponad 2 tys. dokumentów i archiwaliów. Kolekcję muzealną uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa.

Te również możemy obejrzeć w ramach akcji #MuzeumOnline.

Magazyn Dyskobol:
muzeumsportu.waw.pl/muzeum/magazyn-dyskobol

Fotoplastikon:
muzeumsportu.waw.pl/zobacz/fotoplastikon

Wystawy online:
muzeumsportu.waw.pl/zobacz/wystawy-on-line

Warto wspomnieć, że budynek muzeum ma 7 kondygnacji (w tym jedną podziemną). Budynek przesiąknięty jest symboliką idei olimpijskiej, formalnie wyrażoną w kształtach i funkcjach. Efektowny jest kształt budynku wzniesionego na rzucie elipsy oraz przypominający znicz szyb windowy i imponujące zadaszenie nawiązujące do architektury stadionów. Na frontonie umieszczono motyw olimpijskich kół. Na parterze czarny sufit, szare betonowe ściany trzonów komunikacyjnych, podłoga z szarego dolomitu – wszystko zostało przecięte dynamiczną wstęgą rampy-bieżni w kolorze mocnej czerwieni. Ta serpentyna stanowi wejście na ekspozycję stałą Muzeum Sportu i Turystyki.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę