Nasz profile

Pomoc psychologiczna dla studentów i pracowników uczelni

Poradniki

Pomoc psychologiczna dla studentów i pracowników uczelni

Pomoc psychologiczna dla studentów i pracowników uczelni

Obniżenie nastroju, motywacji do nauki i pracy w domu, poczucie odosobnienia może dzisiaj dotykać każdego z nas. Akademia Leona Koźmińskiego uruchamia bezpłatną pomoc psychologiczną dla wszystkich swoich studentów i pracowników. Uczelnia pomaga też swoim emerytowanym pracownikom.

Pomoc, objęta zasadami poufności, udzielana jest bezpłatnie w języku polskim i angielskim. – Już w pierwszych dniach zgłosiły się do nas osoby z różnymi problemami, które związane są z trudnościami
w dostosowaniu się do nowego trybu życia. Dostrzegają one obniżenie nastroju, motywacji do nauki i pracy w domu czy przeciążenia nowymi obowiązkami. Zdarzają się również prośby o wsparcie w sytuacjach kryzysowych, z którymi w momentach odosobnienia nie wiedzą, jak sobie poradzić – mówi Michał Godlewski, psycholog oraz koordynator ds. obsługi studentów w Akademii Leona Koźmińskiego.

Uczelniani psycholodzy udzielają wsparcia telefonicznie, mailowo oraz w trakcie wideo rozmów. Wystarczy zadzwonić i zgłosić potrzebę otrzymania pomocy.

– Ostatnie dni to dla wszystkich Polaków nowa rzeczywistość, do której wielu z nas trudno się przyzwyczaić. Konieczność pogodzenia pracy lub nauki z jednocześnie toczącym się w domu życiem prywatnym bywa dużym wyzwaniem. Zależy nam na utrzymaniu całej naszej społeczności w dobrej kondycji. Po przejściu uczelni na zdalny system nauczania zdecydowaliśmy równolegle
o uruchomieniu pomocy psychologicznej – mówi prof. Grzegorz Mazurek, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.

Wsparcie dla seniorów

Akademia Leona Koźmińskiego oferuje wsparcie również dla wszystkich emerytowanych pracowników uczelni oraz innych pracowników znajdujących się w grupie ryzyka, którzy nie mają zapewnionej opieki ze strony osób bliskich. Od poniedziałku do piątku uczelnia przyjmuje zgłoszenia dotyczące pomocy w niezbędnych zakupach lub wykupieniu leków.

Pomoc dla biznesu

Uczelnia uruchomiła dla swoich studentów studiów podyplomowych i MBA, absolwentów i partnerów biznesowych portal „Pytaj eksperta”. Celem platformy jest udzielanie przez ekspertów Akademii Leona Koźmińskiego wsparcia w rozwiązaniu bieżących wyzwań biznesowych związanych m.in. obowiązkami pracodawców wobec pracowników, nowymi formami pomocy publicznej dla przedsiębiorców czy przygotowaniem technicznym firmy do przejścia transformacji.

Grupa społecznościowa uczelni

Liczne inicjatywy podejmują również sami studenci. Na Facebooku powstała grupa zrzeszająca pracowników i studentów uczelni. Publikowane są na niej ogłoszenia dotyczące m.in. potrzeby otrzymania pomocy lub okazania otwartości do udzielenia jej innym. Jest to również miejsce organizacji wirtualnych spotkań oraz wymiany opinii dla osób związanych z uczelnią.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę