Nasz profile

Wirtualna #Czytelnia Muzeum Niepodległości

Cała Polska

Wirtualna #Czytelnia Muzeum Niepodległości

Wirtualna #Czytelnia Muzeum Niepodległości

W ramach dalszej walki z nudą w czasie epidemii, Muzeum Niepodległości w Warszawie, rusza z projektem #Czytelnia. Na stronie Muzeum na Facebooku codziennie będą pojawiać się artykuły z czasopism, które znajdują się w zbiorach biblioteki muzealnej.

Czytelnia Muzeum Niepodległości w Warszawie jest pełna ciekawych czasopism pochodzących nawet z XIX wieku. Można  w nich znaleźć artykuły opisujące dawną rzeczywistość oraz reklamy i porady, które dla ludzi żyjących współcześnie są już tylko ciekawostkami i przykładami tego „jak się w dawnych czasach”.

Projekt #Czytelnia ma przybliżyć miłośnikom historii rzeczywistości przedstawiany w dawnych czasopismach oraz zapewnić naukę przez rozrywkę w czasie izolacji. – Tym projektem chcemy przypomnieć klasykę niegdysiejszych polskich czasopism i prasy, nietuzinkowy język, wyjątkową grafikę i skład. Tytuły wiodące kiedyś, a teraz zapomniane – mówi Bartłomiej Kłusek, kierownik Działu Promocji i Marketingu Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Pierwszym artykułem, który został przedstawiony przez Muzeum Niepodległości jest Miejsce straceń w cytadeli warszawskiej. Tekst pochodzi z czasopisma Płomyk: dwutygodnik dla dzieci i młodzieży i został wydany 18 stycznia 1928 roku.

– Zaprezentujemy przegląd prasy satyrycznej, konspiracyjnej oraz z powstania warszawskiego – informuje Halina Murawska, kierownik Biblioteki Muzeum Niepodległości w Warszawie. – Nie skupimy się tylko na czasopismach, ale też drukach zwartych. Pokażemy np. Kodeks Napoleona i Album Geograficzny Ilustrowany Królestwa Polskiego. Chcemy zaprezentować najciekawsze zbiory z biblioteki muzealnej.

Nowe publikacje będą pojawiały się na Facebooku Muzeum od poniedziałku do piątku. Można będzie je oglądać pod adresem:

https://www.facebook.com/MuzeumNiepodleglosci/posts/4369128813113424

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę