Nasz profile

27. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Cała Polska

27. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

27. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz jest najstarszym festiwalem filmów górskich w naszym kraju – organizowanym od 1993 roku. Nasze wydarzenie cieszy się ogromnym uznaniem środowiska alpinistycznego i ma szerokie grono sympatyków. To co odróżnia nasz festiwal od innych, to otwartość Muzeum na wszelkie inicjatywy przez cały rok, nie tylko w dniach festiwalowych. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie jest wyjątkowym miejscem, gdzie pamięć o bohaterach polskiego sportu i himalaizmu nigdy nie przeminie.

„Tegoroczna edycja przeglądu po raz pierwszy odbędzie się w całości online. Jest to duże wyzwanie ale jednocześnie mamy nadzieję, że dzięki temu dotrzemy do większego grona odbiorców. Będą z nami najwybitniejsi polscy himalaiści. Dzięki transmisji na żywo, będą Państwo mogli zadawać pytania on – line.” – mówi dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Sławomir Majcher. Zapraszamy wszystkich do udziału w przeglądzie, oglądając transmisję na muzealnym kanale YouTube w dniu 9 maja 2020r. o godzinie 13.00.

Od ubiegłego roku nowością jest Konkurs Małych Form Filmowych realizowany w ramach PFA. Konkurs posiada formułę otwartą, skierowany jest zarówno do profesjonalistów jak i debiutantów – studentów szkół filmowych, uczelni artystycznych oraz alpinistów i wszystkich miłośników gór.

W bieżącej edycji zakwalifikowało się 11 filmów, przedstawiających różne formy filmowe: dokumentalne, fabularne, długo i krótkometrażowe, eksperymentalne i inne. Obecnie na kanale YouTube Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie trwa głosowanie internetowe, w którym każdy może wziąć udział.

Wygra film, który otrzyma najwięcej polubień a samo głosowanie trwa do 8 maja do godziny 12.00.

Wyniki ogłoszone zostaną na stronie www.muzeumsportu.waw.pl 11 maja 2020 roku o godzinie 12.00.

Filmy można oglądać i na nie głosować na kanale Muzeum Sportu i Turystyki na You Tube: https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Hhrep7aQmpjLgQ5HLdOmrFuM83Ug6-D

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę