Nasz profile

Można panikować dokumentalny film Jonathana L. Ramsey’a

Cała Polska

Można panikować dokumentalny film Jonathana L. Ramsey’a

Można panikować dokumentalny film Jonathana L. Ramsey’a

„Można panikować” to najnowszy film Jonathana L. Ramsey’a, amerykańskiego autora filmów dokumentalnych z Warszawy, twórcy m.in. „Smog Wars” i „Żyjąc z Warszawą”. Ramsey United zajmuje się produkcją niezależnych, osobistych dokumentów dotykających istotnych kwestii społecznych, takich jak środowisko naturalne, altruizm, poczucie wyobcowania.

„Można panikować” będzie można zobaczyć online w trakcie trwania jednego z ważniejszych wydarzeń klimatycznych w Europie: Climate Diplomacy Week, czyli w dniach 1-7 czerwca 2020 r., na Ramsey United w serwisie YouTube.

Jest to przepełniony nostalgią portret 62-letniego fizyka atmosfery, prof. Szymona Malinowskiego. Profesor zajmuje się zjawiskami prowadzającymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu. Szymon, który przez całe życie zawodowe edukował innych, jest ukazany w momencie kiedy musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia.

Pewnego dnia, Jonathan L. Ramsey, zobaczył w telewizji prof. Malinowskiego, który w wywiadzie telewizyjnym mówił o przyszłej katastrofie klimatycznej i potencjalnym końcu cywilizacji. Z wielką pasją opowiadał o topniejących lodowcach, pożarach i zrujnowanych krajobrazach. Ten materiał zainspirował Jonathana do zrealizowania filmu, który będzie emocjonalnym opowiadaniem o niedawnej przeszłości, teraźniejszości i najbliższej przyszłości Polski z perspektywy konkretnego człowieka – naukowca, profesora fizyki zajmującego się klimatem. Rezultatem tej współpracy jest film „Można panikować”, który bierze udział w tegorocznym festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Film powstaje we współpracy i przy wsparciu: Purpose Climate Lab, European Climate Foundation, ClientEarth – Prawnicy dla ZiemiHeinrich-Böll-Stiftung Warszawa oraz Rebus FilmsDrone in WarsawPROZONE.plDobryGłos.plWall GalleryKwartalnik Przekrój i Nauka o klimacie.

FB: @MoznaPanikowacFilm

IG: ramsey_united

Twitter: @panikowac

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę