Nasz profile

Jutro dzień otwarty online Warszawskiej Szkoły Filmowej

Cała Polska

Jutro dzień otwarty online Warszawskiej Szkoły Filmowej

Jutro dzień otwarty online Warszawskiej Szkoły Filmowej

Premierowy pokaz etiud, spotkanie z twórcami pierwszego pełnometrażowego filmu Warszawskiej Szkoły Filmowej i wirtualna wycieczka po kampusie – to tylko niektóre z wydarzeń przygotowanych dla Kandydatów z okazji Dnia Otwartego Online!

16 maja odbędzie się Dzień Otwarty Online Warszawskiej Szkoły Filmowej, który w tym roku będzie miał wyjątkową multimedialną i interaktywną formułę. Kandydaci będą mogli wziąć udział w spotkaniach na żywo z kadrą i dowiedzieć się jakie kierunki i kursy są dostępne w ofercie oraz co odróżnia Warszawską Szkołę Filmową od innych szkół artystycznych w Polsce. O Szkole z perspektywy studentów opowiedzą członkowie Samorządu Studenckiego. Podpowiedzą, jak przygotować się do egzaminów wstępnych oraz podrzucą garść praktycznych porad, o tym jak odnaleźć się w szkolnych realiach.

W czasie Dnia Otwartego odbędzie się premiera online trzech filmów z Warszawskiej Szkoły Filmowej: „Dreamland” reż. Natasza Parzymies (twórczyni kultowego mini-serialu internetowego „Kontrola”), „Techno” reż. Tadeusz Łysiak (z Danutą Stenką i Michaliną Olszańską w rolach głównych) oraz „Córka” reż. Mara Tamkovich (wielokrotnie prezentowany na zagranicznych festiwalach filmowych). Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi dziennikarz filmowy Marcin Radomski, autor popularnego na YouTube kanału Kino Rozmowa.

Na uczestników wydarzenia czeka też niezwykła niespodzianka – premiera making of z pierwszej pełnometrażowej fabularnej produkcji Warszawskiej Szkoły Filmowej „Kraj” oraz spotkanie z twórcami, którzy opowiedzą o filmie, zdradzą kulisy jego powstawania oraz podzielą się anegdotami z planu zdjęciowego. Dodatkowo na stronie Warszawskiej Szkoły Filmowej dostępna będzie wystawa zdjęć z planu!

Specjalnie na Dzień Otwarty studenci Kreacji Gier Wideo przygotowali wyjątkowy projekt, łączący w sobie m.in. spacer po kampusie Warszawskiej Szkoły Filmowej, wystawę plakatów i zdjęć, konkurs filmowy z nagrodami.

W ramach Dnia Otwartego odbędzie się również prezentacja pierwszej w Polsce Szkoły Zawodów Filmowych, która powstała w tym roku w ramach kompleksu edukacyjnego Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na: https://szkolafilmowa.pl/aktualnosci/1943/dzien-otwarty-online-16-maja-szczegolowy-program

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę