Nasz profile

Zapraszamy na ósme spotkanie z cyklu #CiekawiNauki

Patronaty

Zapraszamy na ósme spotkanie z cyklu #CiekawiNauki

Zapraszamy na ósme spotkanie z cyklu #CiekawiNauki

PSZCZOŁY POD OKIEM SZTUCZNEJ INTELIGENCJI to spotkanie, na którym zaprezentujemy inteligentny system do zdalnego monitoringu pasiek – Smartula Opowiemy, w jaki sposób sztuczna inteligencja, interpretując sygnały płynące z uli, może przyczynić się do ratowania pszczół miodnych i polepszenia warunków ich życia.

KIEDY ➡️ 21 maja (czwartek), godz. 18:00
GDZIE ➡️ Facebook Politechniki Otwartej: https://facebook.com/PolitechnikaOtwarta

SMARTULA to system niewielkich, energooszczędnych urządzeń, które dzięki zastosowaniu dedykowanych algorytmów określają kondycję pszczelej rodziny oraz identyfikują zagrożenia, m.in. niekorzystne warunki panujące w ulach, choroby pszczół, ataki szkodników czy kradzieże lub wandalizm. W sierpniu 2020 r., po miesiącach udoskonaleń systemu i badań nad zachowaniami pszczół, produkt trafi do testów u zawodowych pszczelarzy.

O SMARTULI opowie mgr inż. Tymoteusz Cejrowski – pracownik Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, jeden z autorów projektu. Dowiemy się m.in.:

👉 jak sztuczna inteligencja interpretuje mowę pszczół?
👉 co jest największym wyzwaniem w budowaniu systemu monitorowania zachowań tych fascynujących owadów?
👉 jakie będą długofalowe korzyści pracy SMARTULI dla pszczół i pszczelarzy?
👉 co jest jeszcze do zbadania?

Zapraszamy dociekliwych, a w szczególności:
🧪🧠 pasjonatów nauki i technologii
🐝💛 miłośników pszczół, pszczelarstwa
💚🌳 wszystkich, którym leży na sercu ochrona środowiska

***
Projekt SMARTULA powstał w 2017 na Politechnika Gdańska. W skład zespołu projektowego weszli pracownicy PG: dr inż. Andrzej Sobecki, dr inż. Julian Szymański, mgr inż. Tymoteusz Cejrowski, oraz absolwenci PG: inż. Patryk Cyrzan, inż. Łukasz Kamrowski, mgr inż. Michał Szymański, a także mgr inż. Emilian Świtalski, absolwent Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Inwestorem projektu jest Sescom S.A. SMARTULA zwyciężyła w Konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości 2017, skierowany do studentów i doktorantów PG, na najlepszy pomysł biznesowy PG.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę