Nasz profile

CiekawiNauki – Susza! Jak szanować wodę?

Pod Prąd

CiekawiNauki – Susza! Jak szanować wodę?

CiekawiNauki – Susza! Jak szanować wodę?

Czym jest susza i jaka jest skala tego zjawiska w Polsce? Jak odczują jej skutki mieszkańcy terenów zurbanizowanych i niezurbanizowanych? Dlaczego nieprawidłowo gospodarujemy wodą lub w ogóle jej nie oszczędzamy? Jak to zmienić?
Posłuchaj i zapytaj ekspertów!

KIEDY ➡️ 18 czerwca (czwartek), godz. 19:00
GDZIE ➡️ Transmisja na żywo: https://facebook.com/PolitechnikaOtwarta

Wystąpią dr inż. arch. krajobrazu Joanna Rayss (Gdańskie Wody) oraz dr inż. Wojciech Szpakowski (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechnika Gdańska, Gdańskie Wody).

Prelegenci omówią definicję suszy skalę zagrożenia w Polsce oraz przewidywane – krótko- i długofalowe – skutki tego zjawiska. Dowiemy się, jak sytuacja w województwie pomorskim wygląda na tle innych regionów w kraju oraz jakie działania są wdrażane, aby zapobiegać niedoborom wody w przyszłości.

Przy okazji spotkania odbędziemy wirtualną wycieczkę do kilku ogrodów deszczowych zlokalizowanych w Gdańsku, w tym do ogrodu na Stogach – największego w Polsce systemu małej retencji odwadniającego podwórza i parkingi, który od niemal roku służy lokalnej społeczności.

Eksperci wyjaśnią nam:
✅ jakie funkcje pełnią ogrody deszczowe
✅ jak w prosty sposób – łącząc estetykę i ekologię – założyć taką instalację we własnym ogrodzie
✅ jak prawidłowo nawadniać przydomowe ogródki
✅ dlaczego koszenie trawników nie jest eko (akcja #wysokatrawa)
✅ jakie korzyści dają łąki kwietne

Podzielą się również własnymi sposobami na to, jak na co dzień mądrze zarządzać wodą w gospodarstwie domowym.

Zachęcamy do zadawania pytań!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Pod Prąd

Na górę