Nasz profile

SLOT Pomorze, czyli sztuka życia w Gdyni

Patronaty

SLOT Pomorze, czyli sztuka życia w Gdyni

SLOT Pomorze, czyli sztuka życia w Gdyni

SLOT Pomorze to otwarty na każdego, jednodniowy festiwal artystyczny w Gdyni oparty na relacjach ludzi i wspólnym tworzeniu niezwykłej przestrzeni spotkań. Celem wydarzenia jest integracja lokalnych środowisk twórczych, zacieśnianie więzi społecznych, promocja wolontariatu i postawy obywatelskiej.

 Festiwal SLOT Pomorze odbędzie się w sobotę, 12 września (sobota) przed muszlą w Gdyni od godziny 11:00 do 20:00. Wydarzenie będzie poprzedzone serią webinarów, co będzie wstępem do plenerowego wydarzenia w Gdyni. Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne.

SLOT Pomorze to niezwykły dzień, kiedy razem tworzymy, rozmawiamy, otwieramy się na siebie i zawiązujemy nowe relacje – mówią organizatorzy.

SLOT Pomorze podzielony jest na strefy. Na uczestników czekają warsztaty plenerowe, kawiarnia, otwarta scena Trójmiejskich artystów, warsztaty multimedialne i strefa inspiracji Story of the Soul.

Tego lata, jak nigdy, będziemy spragnieni spotkań oraz poczucia, że jesteśmy razem w trudnym czasie. Sytuacja epidemiczna na terenie naszego kraju zamknęła nas w domach niespodziewanie. Znaleźliśmy się w rzeczywistości, w której od nowa układamy życiowe fundamenty.

Będziemy odkrywali inne spojrzenie na palące problemy społeczne. We wrześniu chcemy być blisko ludzi. Chcemy pytać ich o zmianę, o nową perspektywę, chcemy zadać pytanie jak żyć: jak radzić sobie ze zmieniającym się światem, jak adaptować się, jak umieć wywracać życie do góry nogami i jak być elastycznym, by nie zagubić siebie w tych wywrotkach. Zastanowimy się jak być wsparciem dla innych, jak się troszczyć, jak inspirować, jak tworzyć, jak budować.

Tematem przewodnim siódmej edycji Festiwalu będą #sztukażycia #sztukawyboru #zarażamnadzieją.

Odpowiedzi na pytania będziemy szukać w znanej formule artystycznych warsztatów, spotkań z gośćmi specjalnymi w Strefie Story of the soul, na scenie i w kawiarni Muszla, a także w nowej formule webinariów, tak, by mogła się przyłączyć cała Polska.

W tej edycji SLOT  POMORZE ekipa młodzieżowa Youth Slot w całości zorganizuje autorską koncepcję  #sztukawyboru #zarażamnadzieją. – W programie przegląd młodych artystów, spotkania z młodymi liderami – mówią organizatorzy. – Do współpracy zapraszamy lokalnych twórców, współpracujemy z lokalnymi organizacjami.

Skąd pomysł na SLOT Pomorze? – W Lubiążu, na Dolnym Śląsku, co roku ma miejsce SLOT Art Festival, jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce – mówi organizator SLOT Pomorze, Kryspin Pluta. – To świetne koncerty, warsztaty, klimatyczne kluby i kawiarenek, goście specjalni, wystawy, wykłady, pokazy filmowe. Nie chcemy, by ten Festiwal zakończył się latem. Chcemy, by SLOT przenosił się w różne zakątki Polski, by uczestnicy mogli poczuć na nowo atmosferę Festiwalu, by przeżyć go jeszcze raz, ale tym razem w lokalnej społeczności.

To wydarzenie jest otwarte, bezpłatne i przeznaczone dla każdego.

Organizatorem Festiwalu SLOT Pomorze jest Fundacja Inicjatyw Twórczych „Fordewind”. Fundacja ma na celu szeroko pojętą działalność edukacyjną i kulturalną, szczególnie w zakresie wspierania wychowania i rozwoju młodych ludzi. Chcemy inspirować młodych ludzi do twórczego działania. Realizujemy programy edukacyjne oraz projekty artystyczne m.in. warsztaty filmowe (polskie i międzynarodowe), festiwale (SLOT Pomorze).

Partnerem Slot Pomorze jest Miasto Gdynia. Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek, nadał honorowy patronat wydarzeniu.

Więcej na stronie: http://www.slotpomorze.pl/

FB:  slotpomorze

Insta: slotpomorze

 

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę