Nasz profile

Kino w blokowisku na Zaspie i Brzeźnie

Trójmiasto

Kino w blokowisku na Zaspie i Brzeźnie

Kino w blokowisku na Zaspie i Brzeźnie

Jak co roku we wrześniu, zapraszamy na kino plenerowe na trawniku przed GAK Plama (wtorki) oraz GAK Projektornia (piątki).

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich prezentowanych w tym roku filmów jest tajemnica. Zaprezentujemy filmy, które podejmują grę z oczekiwaniami publiczności. Fabuły, w których mnożą się kolejne zawiłości, a każdy szczegół pojawiający się na ekranie może doprowadzić nas do rozwiązania zagadki.

W Projektorni cykl pokazów zainauguruje film „Julieta” (reż. Pablo Almodóvar), to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Z kolei w Plamie zobaczycie film „Tajemnice Silver Lake” (reż. David Robert Mitchell). To pełna czarnego humoru opowieść o Samie (Andrew Garfield), który po tajemniczym zniknięciu swojej sąsiadki zamienia się w detektywa. Obraz nawiązuje do klasycznych filmów noir, czerpiąc przy tym garściami z wielu zjawisk popkulturowych z lat 80.
Filmy będą prezentowane w każdy wtorek (GAK Plama) i w każdy piątek (GAK Projektornia) września o godzinie 19:30.

Na wszystkie seanse wstęp jest bezpłatny. Wzorem ubiegłych lat, na fanów kina pod chmurką, będą czekały koksowniki na wypadek chłodniejszych wieczorów.

PROGRAM:
piątki
g. 19:30 – trawnik przed Projektornią GAK
ul. Dworska 29 A, Gdańsk Brzeźno

4.09 Julieta, reż. Pedro Almodóvar, 96 min, Hiszpania 2016

11.09 The Place, reż. Paolo Genovese, 105 min, Włochy 2017

18.09 Zagubieni, reż. Petr Zelenka, 105 min, Czechy 2015

25.09 Wszyscy wiedzą, reż. Asghar Farhadi, 132 min, Francja / Włochy / Hiszpania 2018

______

wtorki
g. 19:30 – trawnik przed Plamą GAK
ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

1.09 Tajemnice Silver Lake, reż. David Robert Mitchell 139 min, USA 2018

8.09 Zwierzęta, reż. Greg Zglinski 94 min, Austria / Polska / Szwajcaria 2017

15.09 Lost River, reż. Ryan Gosling 95 min, USA 2014

22.09 Fargo, reż. Ethan Coen / Joel Coen 98 min, USA / Wielka Brytania 1996

29.09 Duke Of Burgundy. Reguły pożądania, reż. Peter Strickland 104 min, Węgry / Wielka Brytania 2014

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę