Nasz profile

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Cała Polska

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Lublin i od 2020 r. Poznań).

W wrześniu 2020 r. po raz siedemnasty twórcy festiwalu zapraszają widzów do filmowej podróży dookoła świata i w głąb siebie samych. 17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity  w Lublinie odbędzie się w dniach 7-13 września w Kinie CSK.

Warszawa 4-13 września 2020
Wrocław 4-13 września 2020
Gdynia 9-18 września 2020
Katowice 4-13 września 2020
Poznań 4-13 września 2020
Lublin 7-13 września 2020
Bydgoszcz 5-13 września 2020

„Z czułości do świata” – hasło zainspirowane mową noblowską Olgi Tokarczuk, ujmuje charakter tegorocznej edycji festiwalu, który poprzez wyjątkowe filmy pozwala z uwagą i empatią przyjrzeć się fascynującym zjawiskom współczesności i je zrozumieć. To kino dokumentalne najwyższej próby.

W programie widzowie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Festiwal, jak co roku stawia na różnorodność tematów, dlatego nie brakuje tytułów o polityce, społeczeństwie, psychologii, nauce czy sztuce.

W 2019 roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według „MovieMaker Magazine”. Prócz MDAG na liście znalazły się jedynie trzy inne festiwale z Europy: DokuFest w Kosowie, Glasgow Short Film Festival oraz festiwal Skábmagovat w fińskim Inari. Pozostałe 21 festiwali odbywa się w USA lub Kanadzie.

To największy festiwal filmów dokumentalnych w kraju. Nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce.

Więcej informacji o festiwalu:

https://www.facebook.com/MillenniumDocsAgainstGravity/

www.facebook.com/AkademiaDokumentalna/

https://www.instagram.com/millenniumdocsagainstgravity/

https://www.youtube.com/c/MillenniumDocsAgainstGravityFilmFestival

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę