Nasz profile

Rusza Zaawansowany Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY

Pod Prąd

Rusza Zaawansowany Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY

Rusza Zaawansowany Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY

19 września 2020 r. rozpoczyna się Zaawansowany Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY, który obejmuje naukę profesjonalnego filmowania nowoczesnymi kamerami i aparatami DSLR, naukę pisania tekstów filmowych (pomysł, scenariusz, shooting list), inscenizacji, reżyserii filmowej i sztuki operatorskiej na zaawansowanym poziomie. Kurs uczy tworzenia klipów filmowych do internetu, teledysków, prostych form reklamowych, promocyjnych i informacyjnych. 

Kurs przygotowuje do samodzielnej pracy realizatora wideo, operatora kamery, autora małych form filmowych, tworzenia filmów reklamowych, korporacyjnych, targowych, informacyjnych, teledysków i klipów filmowych o różnorodnym przeznaczeniu. Uczy technologicznego umieszczania filmów w internecie, podstawowych zasad praw autorskich i regulacji w tym zakresie. 

Uczestnicy poznają zaawansowaną konstrukcję utworu filmowego w małych formach, zagadnienienia z zakresu teorii i praktyki oświetlania różnych planów filmowych, prawidłowej ekspozycji i zasad uzyskania wysokiej jakości obrazu, pracy kamery w statyce i ruchu, różnych rodzajów ruchu kamery na jeździe, kranie, sliderze, stabilizatorze. Zaawansowany Kurs Filmowy nauczy kompozycji obrazu, inscenizacji fabularnej i reklamowej. Słuchacze poznają też obsługę programu montażowego (Adobe Premiere), nauczą się zasad montażu obrazu i dźwięku oraz postprodukcji obrazu. Zapoznają się również z podstawowymi zasadami organizacji produkcji filmowej i jej uwarunkowań w pracy zleconej i własnej.

Słuchacze uczestniczyć będą w praktycznych zajęciach warsztatowych, nabywają umiejętności w dziedzinie sztuki operatorskiej i reżyserskiej, a także obsługi sprzętu wideo i DSLR na poziomie podstawowym. Realizować będą grupowe zadania fotograficzne i filmowe, oraz indywidualne barwne ćwiczenie filmowe. Każdy uczestnik realizować będzie grupowe zadania fotograficzne i filmowe, a także indywidualną barwną etiudę filmową w dowolnym gatunku: reportaż, dokument, reklama, teledysk, fabuła. 

Zaprezentowanie barwnego ćwiczenia filmowego na egzaminie będzie warunkiem zaliczenia kursu i uzyskania certyfikatu. 

Wszystkie informacje o kursie i zapisach: https://amafilmacademy.pl/kierunek/zaawansowany-kurs-filmowy/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Pod Prąd

Na górę