Nasz profile

Ruszył nabór do 9. edycji projektu Szkoła Teledysków

Warszawa

Ruszył nabór do 9. edycji projektu Szkoła Teledysków

Ruszył nabór do 9. edycji projektu Szkoła Teledysków

Ruszył nabór do 9. edycji projektu Szkoła Teledysków, w ramach którego filmowcy stworzą wideoklipy dla znanych artystów. W tym roku powstaną teledyski dla Bass Astral x Igo, Mery Spolsky oraz reprezentanta SB Maffija – rapera Moliego. 

Zgłoszenia uczestników do 16 września! 

Szkoła Teledysków organizowana jest od 2008 roku. Do tej pory w ramach 8 edycji powstało ponad 20 teledysków. Wśród wykonawców, dla których zrealizowano klipy, znaleźli się m.in:  Vienio, Bovska, Solar Białas, Sonar, Sound and Grace, Sorry Boys, Bedoes.  Projekt współfinansowany jest przez miasto stołeczne Warszawa.

Prace uczestników poprzednich edycji można obejrzeć tutaj:  wszystkie teledyski Szkoły Teledysków.

36 wybranych uczestników i uczestniczek weźmie udział w serii wykładów poświęconych różnym zagadnieniom i etapom tworzenia wideoklipów.

W rolę wykładowców wejdą czołowi twórcy polskich wideoklipów m.in. Grajper oraz Filip Załuska. Podstawą dobrego teledysku jest scenariusz, o którym opowie script coach Agnieszka Kruk ze StoryLab.pro. Tajniki produkcji zdradzi doświadczona producentka Alicja Jagodzińska. Łącznie szykujemy 18 godzin wykładów.

Równolegle do wykładów uczestnicy podzieleni na trzy 12-osobowe ekipy filmowe będą pracować na teledyskami dla artystów, którzy postanowili wziąć udział w tym kontrolowanym szaleństwie i udostępnili nam swoje utwory. Opiekę artystyczną nad projektami będą sprawować doświadczeni mentorzy i filmowcy: Roman Przylipiak, Agnieszka Gomułka oraz Piotrek Matejkowski.

Po dwóch weekendowych zjazdach każda z grup będzie miała na koncie gotowy scenariusz, który zostanie przedstawiony artyście. Uczestnicy i uczestniczki przystąpią do realizacji zdjęć i postprodukcji. Każdej ekipie zostanie zapewniony podstawowy sprzęt filmowy oraz budżet na realizację teledysku. Reszta pozostaje w ich gestii. Premiery teledysków odbędą się podczas gali w Domu Kultury Kadr w listopadzie. Potem wideoklipy trafią na oficjalne kanały artystów.

Projekt będzie realizowany w zgodzie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych w czasie pandemii.

Aby się zgłosić, należy wypełnić  formularz https://tiny.pl/7jm4w.

Ważne informacje: 

  • Zgłoszenia do 16 września do godz. 23:59
  • O  wynikach rekrutacji organizator poinformuje wszystkich mejlowo do 18 września do godz. 20:00.
  •   Koszt udziału w projekcie wynosi 280 zł, płatne po zakwalifikowaniu się przed rozpoczęciem działań.
  • Zajęcia odbędą się w Domu Kultury Kadr w Warszawie (ul. Rzymowskiego 32) w dwóch zjazdach: 25-27.09 oraz 2-4.10. Po tym terminie ustalane będą terminy zdjęć dla każdej z trzech produkcji.
  • Plany zdjęciowe odbędą się między 9 a 25 października.
  • Premiera teledysków jest przewidziana na 11 listopada.
  • Regulamin wydarzenia dostępny jest tutaj: https://tiny.pl/7jxgp.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę