Nasz profile

SLOT Pomorze w Gdyni na słonecznej polanie przed Muszlą

Patronaty

SLOT Pomorze w Gdyni na słonecznej polanie przed Muszlą

SLOT Pomorze w Gdyni na słonecznej polanie przed Muszlą

Jednodniowy festiwal artystyczny w Gdyni oparty na relacjach z ludźmi i tworzeniu niezwykłej przestrzeni różnorodnych spotkań przebiegł w przyjaznej, słonecznej aurze.

Festiwal SLOT Pomorze odbył się w ubiegłą sobotę przed Muszlą w Gdyni. W tym roku dopisała pogoda i tak jak planowali organizatorzy SLOT Pomorze był niezwykłym dniem, gdzie uczestnicy tworzyli, rozmawiali, otwierali się na siebie i zawiązywali nowe relacje.

Na placu przed Muszlą stanęło kilka stanowisk warsztatowych, gdzie na świeżym powietrzu można było stworzyć artystyczny przekaz.

Propozycji plenerowych było wiele. Można było wykonać piękny haft matematyczny lub pamiątkę w postaci gustownego breloczka, uczestnicy dali drugie życie workowi z Karuzelą Pasji, dzieci mogły doświadczyć plenerowego szaleństwa bańkowego. Wiele osób zrobiło sobie pamiątkę ze SLOT-u, a na trawie na specjalnej konstrukcji stanął mural dający innym nadzieję w czasie zarazy pt.: „Zarażam nadzieją”.

Po sąsiedzku ze ścianą Teatru Muzycznego stanął otwarty namiot strefy Story of the soul, a w nim pojawiły się tematy dotyczące naszych emocji i naszego serca. Małgorzata Serkowska z organizacji Dziewczyny się spotykają opowiedziała o emocjach, bo warto być bliżej emocji, a tym samym bliżej siebie i innych.

Joanna Bożek z Bursztynowej Przystani – dom hospicyjny dla dzieci, podjęła temat potrzeb duchowych i emocjonalnych osób w kryzysie, natomiast Katarzyna Michałowska, podcasterka Stacji Zmiana, mówiła o swoim camino, opowiadając, że jest to droga, która zmienia serce.

W Muszli zabrzmiała muzyka od młodego pokolenia. Młodzieżowa grupa SLOT Youth zaprosiła uczestników Slot Pomorze na przegląd lokalnych, młodych twórców muzycznych. Zagrał zespół The Spongers, Bless you i Agata Russjan.

Poza muzyką można było usłyszeć głos młodego pokolenia, które podczas debaty zastanawiało się „Jak żyć?”. Po wypowiedziach młodzieży zaczęli debetować dorośli. Ten sam temat podjęli Edwin Bendyk i Andrzej Horyza.

Debaty oraz scena muzyczna została zarejestrowana i opublikowana na profilu FB Slot Pomorze, gdzie można je jeszcze dzisiaj obejrzeć.

Podczas festiwalu działała strefa multimedialna. Warsztat fotoreportażu poprowadził foto-reportażysta Robert Sawicki, natomiast warsztat z animacji poklatkowej dla dzieci Ania Oparkowska i Aga Balkus.

Młodzież została zaproszona przez reżysera Kryspina Plutę do Studia filmowego, natomiast Dom Filmowy z Gdyni zaprezentował „Wideopamiętnik z czasów kwarantanny”.

Slot Pomorze zakończyła projekcja filmu Kapitan, o Krzysztofie Baranowskim w reżyserii Kryspina Pluty. Po filmie Andrzej Horyza poprowadziła dyskusję po filmie.

Zdjęcia: Robert Sawicki.

Więcej na stronie: http://www.slotpomorze.pl/

FB:  slotpomorze

Insta: slotpomorze

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę