Nasz profile

Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!

Książki

Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!

Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!

Rachel Hollis, bestsellerowa pisarka, założycielka wartej miliony dolarów firmy medialnej, przy pomocy książki Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! mówi: dość! i rzuca kobietom na całym świecie wyzwanie: odrzućcie cudze oczekiwania i bez poczucia winy zacznijcie żyć po swojemu.

Rachel Hollis pokazuje, że można osiągnąć w życiu to, czego się chce, bez tłumaczenia się, przepraszania czy pytania o zgodę. Podpowiada, jak odrzucić wymówki, przez które stoimy w miejscu, kształtować nawyki i zachowania, które poprowadzą do sukcesu, i jak nabywać nowe umiejętności.

Co sobie ludzie pomyślą?, czyli wymówki, których należy się pozbyć

Często my, kobiety, dorastamy i żyjemy w przekonaniu, że powinnyśmy patrzeć na siebie przez pryzmat innych ludzi – jako żony, matki, córki albo pracownice – i że poszukiwanie własnej tożsamości albo zastanawianie się nad naszymi potrzebami powinno zejść na dalszy plan. Nic bardziej mylnego! Nowa książka Rachel Hollis Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! to stworzone specjalnie dla nas narzędzie do tego, by zamienić „muszę” i „powinnam” na „chcę” i „zrobię to!”. Bez przepraszania, poczucia winy i mnóstwa wymówek, które większość z nas stosuje.

Nie muszę prosić o pozwolenie!, czyli zachowania, które warto zacząć wykazywać

Wcale nie trzeba tłumaczyć się ze swoich marzeń, przekonuje Hollis, autorka książki-manifestu skierowanej do wszystkich kobiet, które chcą od życia czegoś więcej. Serdeczne słowa inspiracji przeplatają się tu z opisem praktycznych narzędzi i schematów potrzebnych do wypracowania nowych zachowań, dzięki którym można zmienić swoje życie na lepsze. Wśród nich znajdują się między innymi sposoby na zbudowanie fundamentów pod swój sukces, akceptacja własnych ambicji, wyznaczanie celów czy wskazówki, jak nie dać się odwieść od swoich pomysłów i jak powiedzieć „nie” wtedy, kiedy trzeba.

Planowanie, wytrwałość, pozytywność, czyli umiejętności, które nabędziesz

Każdy rozdział tej książki jest jak espresso – zawiera dawkę motywacji, która natychmiastowo pobudza do działania. Żeby jednak nasza aktywność była skuteczna i przynosiła rezultaty, należy ją spożytkować w odpowiedni sposób. Pomogą nam w tym kluczowe umiejętności, którymi autorka dzieli się w kolejnych rozdziałach.

Dowiemy się, jak wyznaczać cele, rozwijać pewność siebie w dążeniu do nich, dlaczego warto postawić na wytrwałość i pozytywne myślenie. W końcu, jak udowadnia Rachel Hollis, każda z nas jest panią swojego życia i żadna z nas nie musi dopasowywać się do jakichkolwiek ideałów, poza swoimi. Nadeszła pora, by pokazać światu, co się dzieje, gdy kobieta postanawia osiągnąć coś wielkiego. Nadszedł czas, by przestać szukać wymówek, zacząć realizować marzenia, nauczyć się wyznaczać granice, zyskać autentyczną pewność siebie i nabrać życiowego rozpędu.

Autorka:

Rachel Hollis jest bestsellerową pisarką i autorką podcastów biznesowych, a także rozchwytywaną mówczynią motywacyjną. Dzięki popularności swoich książek i sile oddziaływania społecznego zdołała zbudować w mediach społecznościowych wielomilionową, globalną bazę fanów. Więcej informacji na stronie: https://thehollisco.com/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę