Muzeum Sportu Online
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie z uwagi na ponowne zamknięcie dla zwiedzających instytucji kultury przeniosło swoją działalność w całości do sieci.
W ramach działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży nasi edukatorzy przygotowali serię lekcji edukacyjnych o tematyce historyczno- sportowej, które są dostępne na kanale Muzeum w serwisie You Tube.
Do tej pory z zajęć skorzystało ponad 300 000 uczniów. Oprócz prowadzenia działalności edukacyjnej pracownicy Muzeum opracowali formaty publicystyczne, do których zapraszani są goście ze świata sportu i kultury, transmitowane na żywo na portalach społecznościowych.
W ramach programu #Sportyznaneinieznane gościliśmy m.in. zawodników związanych z łucznictwem, wioślarstwem, gimnastyką artystyczną czy formułą 1 na wodzie.
Dużym zainteresowaniem wśród wydawców i czytelników cieszy się program SKS czyli Salon Książki Sportowej, gdzie rozmawiamy o najciekawszych książkach sportowych wydanych w ostatnich miesiącach.
W najbliższym czasie planujemy wspólnie ze związkami sportowymi przygotowanie wyjątkowego projektu pod nazwą #MistrzowskaLekcjaWF, gdzie razem z mistrzami olimpijskimi będziemy zachęcali do aktywności fizycznej także podczas lekcji online.
Ideą projektu jest pokazanie jak olimpijczycy na co dzień dbają o kondycję fizyczną wykonując proste ćwiczenia dedykowane swojej dyscyplinie. Będzie to uzupełnienie naszej oferty edukacyjne dedykowane dla nauczycieli i uczniów w ramach zajęć wychowania fizycznego.
Na naszych profilach społecznościowych i stronie internetowej udostępniamy wystawy dotyczące historii i sportu. Najbliższy tydzień będzie wyjątkowy, ponieważ codziennie z naszego Muzeum nadawany będzie nowy program na żywo. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram i zachęcamy do uczestnictwa.
3 grudnia godz.12.00 #SportyZnaneiNieznane – odcinek specjalny z okazji światowego dnia osób niepełnosprawnych. Naszymi gośćmi będą Mateusz Widłak, prezes Federacji AMP Futbol, a także kapitan reprezentacji polski w AMP Futbolu Przemysław Świercz
4 grudnia godz.12.00 #SportyZnaneiNieznane Kajakarstwo, naszymi gośćmi będą Paweł Baraszkiewicz, srebrny medalista olimpijski (Sydney 2000) oraz Tadeusz Wróblewski, Prezes Polskiego Związku Kajakowego
7 grudnia godz.12.00, #SportyZnaneiNieznane Triathlon,
9 grudnia godz.12.00, #SalonKsiążkiSportowej, w którym rozmawiać będziemy o książce „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach”, a naszymi gośćmi będą autor Adam Szczepańskim, a także czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.
Profile Muzeum Sportu w mediach społecznościowych: