Nasz profile

Muzeum Sportu Online

Cała Polska

Muzeum Sportu Online

Muzeum Sportu Online

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie z uwagi na ponowne zamknięcie dla zwiedzających instytucji kultury przeniosło swoją działalność w całości do sieci.

W ramach działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży nasi edukatorzy przygotowali serię lekcji edukacyjnych o tematyce historyczno- sportowej, które są dostępne na kanale Muzeum w serwisie You Tube.

Do tej pory z zajęć skorzystało ponad 300 000 uczniów. Oprócz prowadzenia działalności edukacyjnej pracownicy Muzeum opracowali formaty publicystyczne, do których zapraszani są goście ze świata sportu i kultury, transmitowane na żywo na portalach społecznościowych.

W ramach programu #Sportyznaneinieznane gościliśmy m.in. zawodników związanych z łucznictwem, wioślarstwem, gimnastyką artystyczną czy formułą 1 na wodzie.

Dużym zainteresowaniem wśród wydawców i czytelników cieszy się program SKS czyli Salon Książki Sportowej, gdzie rozmawiamy o najciekawszych książkach sportowych wydanych w ostatnich miesiącach.

W najbliższym czasie planujemy wspólnie ze związkami sportowymi przygotowanie wyjątkowego projektu pod nazwą #MistrzowskaLekcjaWF, gdzie razem z mistrzami olimpijskimi będziemy zachęcali do aktywności fizycznej także podczas lekcji online.

Ideą projektu jest pokazanie jak olimpijczycy na co dzień dbają o kondycję fizyczną wykonując proste ćwiczenia dedykowane swojej dyscyplinie. Będzie to uzupełnienie naszej oferty edukacyjne dedykowane dla nauczycieli i uczniów w ramach zajęć wychowania fizycznego.

Na naszych profilach społecznościowych i stronie internetowej udostępniamy wystawy dotyczące historii i sportu. Najbliższy tydzień będzie wyjątkowy, ponieważ codziennie z naszego Muzeum nadawany będzie nowy program na żywo. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram i zachęcamy do uczestnictwa.

3 grudnia godz.12.00 #SportyZnaneiNieznane – odcinek specjalny z okazji światowego dnia osób niepełnosprawnych. Naszymi gośćmi będą Mateusz Widłak, prezes Federacji AMP Futbol, a także kapitan reprezentacji polski w AMP Futbolu Przemysław Świercz

4 grudnia godz.12.00 #SportyZnaneiNieznane Kajakarstwo, naszymi gośćmi będą Paweł Baraszkiewicz, srebrny medalista olimpijski (Sydney 2000) oraz Tadeusz Wróblewski, Prezes Polskiego Związku Kajakowego

7 grudnia godz.12.00, #SportyZnaneiNieznane Triathlon,

9 grudnia godz.12.00, #SalonKsiążkiSportowej, w którym rozmawiać będziemy o książce „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach”, a naszymi gośćmi będą autor Adam Szczepańskim, a także czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

Profile Muzeum Sportu w mediach społecznościowych:

You Tube

Twitter

Instagram

Facebook

Strona internetowa

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę